ʹBarış İçin Özgürlükʹ metnine destek
CHP Ağrı, Bitlis, Bingöl, Kars, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Hakkâri il başkanları 111 aydın tarafından yayınlanan ʹBarış ve Özgürlükçü Demokrasiʹ bildirine destek verdi.
434 defa okunmuş - 11 Mayıs 2013 - Cumartesi 08:01
Aralarında Bingöl’ünde bulunduğu 10 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il başkanı ‘111 Aydının Bildirisine Destek’ verdiler.  Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban: “8 Mayıs tarihinde kamuoyuna, 111 Demokrat Aydın’ın hazırladığı ‘Barış ve Özgürlükçü Demokrasi’ adlı bildiri yayınlanmıştır. İçerik olarak; barış sürecine katkı sunan, ülkemizin barış içerisinde yaşamını sürdürebilmesi, aynı zamanda barışın kalıcı olabilmesi, olması gereken evrensel demokrasi ilkelerinin sıralandığı bir bildiri olduğu için, bizimde görüş ve duygularımızı yansıtmaktadır. Bildiriyi kaleme alan ve imzalayan 111 demokrat aydını kutlarken, özellikle basında bahsedilen 30 partilimizi ve yine partililerimiz içerisinde bulunan milletvekillerimizi barış ve demokrasi adına verdikleri imzadan dolayı kutlayarak, tüm içtenliğimizle aynı düşünceleri paylaştığımızı, gönül duygularımızla da kendilerini alkışladığımızı, yanlarında olduğumuzu, her aşamada ve her alanda desteklediğimizi tüm kamuoyuna ilan ediyoruz” dedi.
Kurban, kendisi ile birlikte bildiriye, CHP Ağrı İl Başkanı Birol Öztürk, Bitlis İl Başkanı Çetin Yavuz, Kars İl Başkanı Mustafa Aras, Muş İl Başkanı İsmail Adanur, Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek, Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, Şırnak İl Başkanı Çınar Ökten, Van İl Başkanı Cemal Şen ve Hakkari İl Başkanı Mehmet Baş’ın destek verdiğini sözlerine ekledi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...