Atalay: Üç aylar bereket ayıdır
Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, mübarek üç ayların başlaması ve Regaip kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak, üç ayların maddi-manevi bir bereket ayı olduğunu söyledi.
280 defa okunmuş - 10 Mayıs 2013 - Cuma 11:45
Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, üç ayların başlaması ve Regaip Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Atalay, “Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Mesajında; Regaip Kandili’nin, faziletli ve bereketli bir zaman diliminin ilk müjdecisi olduğunu vurgulayan Atalay, millet olarak Regaib Kandili ile çok müstesna günlere ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaib Kandilinin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını dileyen Atalay, sözlerine şöyle devam etti:
“Üç ayların başlangıcı Regaip Kandili, huzur ve bereket iklimi olan mübarek Ramazan ayının da müjdecisidir. Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden ve Ramazan ayı ile son bulan rahmet ve bereket iklimi üç aylara girdik. Regaip Kandilini ifa ettiğimiz gecede bolluk, bereket, iyilik ve sevgi kalplere dolmaktadır. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği kanaatindeyim. Bu kutlu gün ve gecelerin insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını Yüce Mevlâ’dan diliyor, hemşehrilerimizin ve tüm İslam Âlemi’nin üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyorum.”

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...