Yüzüne Kuran-ı Kerimʹi okuma yarışması yapıldı
İl Müftülüğü, yüzüne Kuran-ı Kerimʹi okuma yarışması düzenledi. Yarışmada birinci olanlar Bingölʹü bölgede temsil edecekler.
394 defa okunmuş - 10 Mayıs 2013 - Cuma 11:43
İl Müftülüğü’nden yapılan açıklamada, Bingöl merkez ve köyleri ile İlçelerde bulunan Kız ve erkek Kur`an Kursları arasında eğitim-öğretim gören 17 yaş altı ve 17 yaş üstü Kur`an Kursu öğrencileri arasında yüzüne Kuran-ı Kerim’i okuma yarışması düzenlendiği bildirildi.
Yarışmanın İl Müftülüğü’nde gerçekleştiği ifade edilen açıklamada, “Kur`an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması İl Müftümüz Mecit Can’ ın başkanlığında, Solhan İlçe Müftüsü İbrahim Özdemir ve Karlıova İlçe Müftüsü Hüseyin Tetik jüri üyesi olarak katılımıyla gerçekleşti” denildi.
Açıklamada, yarışmada bayanlarda Karlova Hacılar Kuran Kursu Öğrencisi Ceylan Arınan ve Merkez Yeni Şehir Kız Kur`an Kursundan Leman Bingöl’ün birinciliği paylaştığı, erkeklerde ise Solhan Merkez Kur`an Kursundan Muhammet Turgut’un birinci olduğu kaydedildi.
Dereceye giren öğrencilerin Bingöl’ü bölgede temsil edeceği belirtilen açıklamada, 17 yaş altı öğrencilerin bölge finali ise 15 Mayıs Çarşamba günü saat 09.30’da Elazığ İl Müftülüğü konferans salonunda yapılacağı ifade edildi.


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...