Dilipak: Acılarımızdan servet çıkarmaya çalışıyorlar
Bingöl Üniversite tarafından düzenlenen “Demokratikleşme Sürecinde Türkiye” adlı konferansta konuşan Dilipak:” Birileri bizim kanlarımız, gözyaşlarımız ve acılarımız üzerine kendilerine iktidar ve servet üreteme peşindedir.”Dedi.
363 defa okunmuş - 10 Mayıs 2013 - Cuma 11:07
Akil İnsanlar Heyetinin 11 Mayıs programı öncesi çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl’e gelen Gazeteci-Yazar ve Doğu Anadolu Bölgesi “Akil Adamlar Heyeti”nde yer alan Abdurrahman Dilipak Üniversite tarafından dün saat 14.30 Rektörlük konferans salonunda düzenlenen “Demokratikleşme Sürecinde Türkiye” adlı konferansa katıldı.


Konferansta yaptığı konuşmasında dünya ülkelerinin sosyo-ekonomik boyutlarına değinen Dilipak:”Amerika ve Avrupa krizdeyken Türkiye bu durumun aksine yükselişe geçti. Bu yükselişteki gücü biz idare edemez isek bu gücü bize yedirmezler. Eski’den İMF’den borç almak için kapısında üç ay beklerdik. Ama bugün İMF’ye borç veren ülke haline geldik.”Dedi.

Allah’ın Müslümanların eliyle dünyayı değiştirdiğini belirten Dilipak:”Biz yardıma muhtaç ülkelere yardım ettikçe Allah bize yaptığımız yardımın on mislini verdi. Dengeler değişti. Türkiye güçlenen bir ülke haline geldi. Allah bizim elimizle dünyayı değiştiriyor.”Dedi.


İç sorunlarımızdan vazgeçmeliyiz


Türkiye’nin artık içsel sorunlarından kurtulması gerektiğini belirten Dilipak:” birbirmizle olan sorunlarından artık vazgeçmeliyiz. Birileri bizleri birbirimize düşürerek, bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız üzerine kendilerine iktidar ve servet üreteme peşindedir. Bakın Dünya’nın en zengin yeraltı kaynakları Türkiye’nin elinde ama sorunlarımızdan vazgeçerek bunlardan faydalanmaya bile zaman bulamıyoruz.”Dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans Dilipak’ın konuşmasının ardından son buldu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...