“Pansiyonumuz Evimizdir” projesi
Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi pansiyon binası SODES projesi kapsamında, 141 Bin 342 TLʹlik bir ödenekle yeni bir görüme büründü.
296 defa okunmuş - 09 Mayıs 2013 - Perşembe 11:49
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bingöl Valiliği SODES Koordinasyon Birimi ile işbirliğinde gerçekleşen Kız Teknik ve Meslek Lisesinin hazırladığı “Pansiyonumuz Evimizdir” projesi ile Pansiyon binası yeni bir simaya büründü.
Proje kapsamında tamamen yenilenen pansiyon binasını ziyaret eden Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, çalışmaları ve yapılan yenilikleri yerinde inceledi.
Proje hakkında Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı ve Proje koordinatörü Gülten Aran’dan bilgi alan Vali Güvençer, hazırlanan bu projeyle Pansiyonun tam donanımlı ve iç açıcı bir görünüme kavuşturulduğu söyledi.
Hazırlanan proje kapsamında öğrencilerin daha rahat bir ortamda ders çalışabileceğini belirten proje koordinatörü Gülten Aran:”2012-12 / 0397 nolu “Pansiyonumuz Evimizdir” SODES Projesi kapsamında proje tutarı olan 141Bin 342 TL. ödenek ile Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi Pansiyon binasının tüm koridor ve odaları halı ile döşenmiş, tüm banyo ve lavabolar ıslak zeminle döşenmiş, kütüphane oluşturulmuş ve bu kütüphaneye 600 adet kitap 6 adet diz üstü bilgisayar, 2 adet yazıcı alınmış 6 adet dinlenme salonu oluşturularak koltuk takımları ve sehpalar ile döşenmiş, koridorlardaki boş alanlar pvc ile çevrilerek etüt odalarına dönüştürülmüş, bu odalara 90 adet çift kişilik masa 180 adet sandalye alınmış, 300 kişilik ayakkabı dolapları yapılmış, 4 adet ev tipi çamaşır makinası, 2 adet su pınarı, 1 adet klima ve 70 kişilik konferans salonu oluşturularak hizmete açılmıştır. Ayrıca bir ziyaretçi salonu oluşturularak öğrenci ve velilerimizin hizmetine sunulmuştur.”Dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...