Tekin, başkanlık sistemini anlatacak
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Siyaset Bilimci Doç. Dr. Yusuf Tekin, Bingölʹe gelip, bir konferansta başkanlık sistemini anlatacak.
505 defa okunmuş - 09 Mayıs 2013 - Perşembe 11:06
AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, başkanlık sistemi ile ilgili bir konferans düzenleyecek. Konferansa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Siyaset Bilimci Doç. Dr. Tekin konuşmacı olarak katılacak.

AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay, yaptığı yazılı açıklamada partilerinin başkanlık sistemi ile ilgili 10 Mayıs 2013 Cuma günü saat 16.00’da Kültür Merkezi’nde konferans yapacağını duyurdu.

Konferansın konusunun başkanlık sistemi olduğunu aktaran Çalbay, konferansa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Siyaset Bilimci Doç. Dr. Yusuf Tekin’in konuşmacı olarak katılacağını bildirdi.

Çalbay, “Ülkemizin demokratikleşme ve pozitif değişim adına önemli bir süreç geçirdiği bu zaman diliminde Başkanlık sistemi gibi bir konunun olabilirliliğinin tartışılmasını, milletimizin gelecek inşası adına büyük bir kazanç ve fırsat olarak görüyoruz. Bu bağlamda tüm Bingöl halkı, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşlarını değerli görüş ve önerilerini sunmak üzere konferansa davet eder, saygılarımı sunarım” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...