Yenimahalle sakinleri yol kapattı
Yenimahalle sakinleri, alt yapı çalışmaları nedeniyle oluşan tozdan dolayı mahalle yolunu kapatarak belediyeye tepki gösterdi
406 defa okunmuş - 09 Mayıs 2013 - Perşembe 10:38
Beledİyenİn geçen yıl başlattığı alt yapı çalışmaları nedeniyle kazılan yollar sıkıntılar oluşturdu. Yolda oluşan toz nedeniyle Yenimahalle sakinleri, Yavuz Selim Caddesiʹni trafiğe kapattı.
Araçlarla mahalle girişini trafiğe kapatan çevre sakinleri, caddeden geçen araçlardan dolayı ev ve işyerlerinde duramadıklarını kaydettiler.

"BELEDİYE BİZİ BU TOZA MAHKÛM ETTİ"
Kapatılan caddenin mahallenin ana damarı olduğunu belirten çevre esnaflarından İsmail Kılıç, tozdan dolayı kapıya çıkamadıklarını, mahalledeki hastalarında bu yüzden ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi. Mahallede günlük ortalama 2 saatlik rutin su kesintisinin olduğunu ifade eden Kılıç, "Biz esnaflar olarak bu tozdan artık bıktık. Dükkânımızın içinde dahi bir parmak toz birikiyor. Yediğimiz ürünlerin bile içine toz siniyor. Kapılarımızı hep kapalı tutmak zorunda kalıyoruz. Burası köklü ve onlarca kronik hastanın olduğu bir mahalle. Bu hastalarımız tozdan dolayı balkona bile çıkamıyor. Geçen yıl Ramazan ayında bu caddeyi kazdılar. Aradan bir yıl geçmesine rağmen belediye bir adım atmayarak bizi bu toza mahkûm etti. Her gün buraya itfaiye aracını gönderip caddemiz sulansın. Eğer araç göndermiyorsa biz su parası ne kadarsa mahalleli olarak vermeye hazırız" dedi.

"İTFAİYE ŞOFÖRLERİNE  KAVURMA BİLE YEDİRİRİZ"
Mahalle esnaflarından Hüseyin Ağın ise, mahallede astım hastalarının olduğunu ve tozdan dolayı çoğunun sağlık sorunu yaşadığına dikkat çekti.
Hergün toz yuttuklarını ve yakında bütün mahallenin astıma yakalanacağı uyarısında bulunan Ağın, "Belediye Başkanı buraya itfaiye araçlarını göndersin hem su parasını hem de itfaiye şoförlerine meşhur Bingöl kavurmasını bile ikram ederiz. Yeter ki, tenezzül edip buraya personel göndersin" diye konuştu.

"BU İŞKENCEYE ARTIK SON VERSİNLER"
Bir diğer mahalle sakini olan Mahmut Kılıç ise, mahallede çay ocağı işlettiğini çoğu zaman dükkânını tozdan dolayı kapatmak zorunda kaldığını belirtti.
Geçen yıl günlerce dükkânını açamadığını ifade eden Kılıç, "Geçen yılki çalışmalarda günlerde işyerimi kapatmak zorunda kaldım. Bu yıl havalar ısınmaya başlar başlamaz aynı manzara yaşandı. Şimdi en azından yağmurlar var. Birkaç gün sonra sıcaklar başlayınca yine aynı durumla karşı karşıya kalacağız. Bu cadde mahallenin can damarıdır. Bütün işyerleri bu cadde üzerindedir. Birçok insan buradan ekmek kazanıyor. Belediye bu kadar insanın aynı zamanda ekmeğine de mani oluyor. Günde bir defa araç göndererek bu caddeyi sulasalar sıkıntı kalmaz. Bizler her gün işyerlerimizi yıkamak zorunda kalıyoruz" şeklinde konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...