Vali Güvençerʹden Hız Uyarısı
Vali Güvençer, ʹʹSürücüler emniyet kemeri takar ve hız kurallarına riayet ederlerse, meydana gelen kazalarda ölüm ve yaralanma olayları ciddi manada azalacaktırʹʹ dedi.
402 defa okunmuş - 08 Mayıs 2013 - Çarşamba 12:04
Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, "Sürücüler emniyet kemeri takar ve hız kurallarına riayet ederlerse, meydana gelen kazalarda ölüm ve yaralanma olayları ciddi manada azalacaktır" dedi.

Güvençer, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiyeʹde çağın en önemli sorunlarından birisinin de trafik, emniyet olduğuna işaret etti.

Her geçen gün motorlu araçların sayısındaki artışın, gerek yerleşim birimlerinde ve gerekse yollarda çeşitli sorunların yaşanmasına neden olduğunu ifade eden Güvençer, şöyle dedi:

"Trafik kazalarının, sürücülerin ve yayaların trafik kurallarını ihlal etmeleri sonucu meydana gelmekte olduğu göz önüne alındığında, bu kazaların en az seviyeye çekilmesi için hem yayaların, hem de sürücülerin trafik kurallarına eksiksiz uymaları gerekmektedir. İnsan hayatı için önemli kurallardan birisi emniyet kemeri, diğeri de hızdır. Trafik kazalarının polisiye yöntemlerle önlenmesi mümkün değildir. Trafik güvenliği bütün toplumu ilgilendiren en önemli konulardan biridir. Herkes trafik kurallarına uyma alışkanlığını kendi güvenliği için istemeli ve buna inanmalıdır. Trafik kurallarına uymak her insanın hem kendisine, hem de bütün topluma karşı sorumluluğudur. Sürücüler Emniyet kemeri takar ve hız kurallarına riayet ederlerse, meydana gelen kazalarda ölüm ve yaralanma olayları ciddi manada azalacaktır."

Vakıflar Haftası
Güvençer, Vakıflar Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada da köklü tarihsel gelenekleri ve sundukları hizmetlerle kültürümüzün önemli halkaları olarak varlıklarını günümüze kadar sürdürdüklerini, milletimizin yardımseverlik, birlik ve dayanışma gibi değerlerini yaşama geçiren vakıfların, birlikteliğin güçlenmesini sağladığını ve yardım yapmak isteyen vatandaşları yönlendirerek, amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olduğunu belirtti.

Eğitimden, sağlığa, kültüre, şehirciliğe ve bayındırlığa kadar birçok alanda geçmişten günümüze değerli hizmetler gerçekleştiren vakıfların, ülkenin gelişme sürecindeki yeri ve öneminin inkar edilemeyeceğini vurgulayan Güvençer, "Vakıf kurumunun yaşatılarak geleceğe taşınması yönünden Vakıflar Haftası etkinliklerinin önemli işlevi olduğuna inanıyor, vakıf çalışanlarının ve vatandaşlarımızın Vakıflar Haftasını kutluyorum" diye konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...