SGKʹdan ʹSağlıklı Yaşam Bilgileriʹ Kitabı
Bingöl Sosyal Güvenlik İl Müdürü Muzaffer Çakan, hastaneye çok giden ve çok ilaç kullanan 6 Bin hastaya, ʹʹSağlıklı Yaşam Bilgileriʹʹ kitabı dağıttıklarını bildirdi.
388 defa okunmuş - 08 Mayıs 2013 - Çarşamba 11:44
Bingöl Sosyal Güvenlik İl Müdürü Muzaffer Çakan, 13-19 Mayıs “Sosyal Güvenlik Haftası” münasebetiyle dün saat 10.00’da Öğretmenevi çay bahçesinde basın toplantısı düzenledi.

Bingöl’de bir yılda 10 ve daha fazla hekime başvuran 6 Bin kişiye bu kitabı dağıttıklarını belirten Çakan: şöyle konuştu:

“Yılda on ve üzeri sağlık kuruluşlarına başvuran vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırlanan ve sağlıklı yaşam ile ilaç kullanımı hakkında bilgiler içeren "Sağlıklı Yaşam Bilgileri" kitabından ilimizde yaklaşık 6 Bin kişiye dağıtımı yapıldı.

Ayrıca ‘Sosyal Güvenlik Haftası’ kapsamında hafta boyunca Kurum içinde ve dışında paydaşlarımızın da katılımı sağlanarak sosyal ve kültürel alanda yapılacak faaliyetlerle bir hafta boyunca sürekli gündem oluşturarak, kamuoyunda sigortalı istihdamını teşvik edecek, sosyal güvenlik bilincini artırmaya yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yapacağız” ifadelerini kullandı.

Etkinlik kapsamında Sendikalar, Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odaları, Okullar ve Kamu Yöneticilerine ziyaretler gerçekleştireceklerini belirten Çakan:” Yerel radyo ve yerel yazılı basında, sosyal güvenlik kavramı, reformun getirdikleri, 5510 sayılı kanun ile gelen hak ve yükümlülükler ile yapmakta olduğumuz çalışmaları anlatmak amacıyla çeşitli programlara katılacağız” dedi.

“En Yüksek Prim Ödeyenler Ödüllendirilecek”

Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Bingöl’de 2012 yılında en yüksek prim ödeyen ilk 10 işverene il protokolü huzurunda plaket takdim edeceğini belirten Çakan:”Bu programımız 16 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 20.00 Bingöl Öğretmen Evi Yaylalı Konağında gerçekleştirilecektir.”Dedi.

“SGK, Kamu Hantallığını Üzerinden Attı”
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeni yapısı ile alışılagelmiş kamu hantallığını üzerinden attığını belirten Çakan, açıklamasını şöyle sürdürdü:” bu hantallık zihniyetiyle hizmet veren bir kurum değil, sosyal güvenlik alanında hizmet alanlarının ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutan, iş ve işlemlerini kanunlara ve kalite standartlarına uygun, adil, verimli ve hızlı bir şekilde hizmet veren bir kurum olmuştur. Toplumun neredeyse tamamını ilgilendiren sosyal güvenlik sistemine ve Sosyal Güvenlik Kurumuna tüm tarafların sahip çıkacağına ve gerekli çabayı göstereceğine inancımız tamdır. Sözlerimi bitirirken tek çatı altında altıncısını kutlayacağımız Sosyal Güvenlik Haftasının ülkemiz ve Bingöl İlimizin tüm kesimleri için hayırlı olmasını, yapacağımız etkinliklerin sosyal güvenlik bilinci ve anlayışının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamasını diliyorum.”


Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...