Elazığlılar dayanışma gecesinde bir araya geldi
Bingöl Üniversitesiʹndeki Elazığlı öğrencilerin bir araya gelerek düzenledikleri tanıtım ve dayanışma gecesine çok sayıda vatandaş katıldı.
400 defa okunmuş - 06 Mayıs 2013 - Pazartesi 12:00
Bir düğün salonunda gerçekleşen gecenin organizasyonunu yapan Hamza Karataş, öğrenciler olarak böyle bir sorumluluğun altına grip geceyi düzenlediklerini belirtti.
Bingöl’deki Elazığlılar arasında dayanışmanın amaçlandığını belirten Karataş, şunları söyledi: “Bingöl de okuyan öğrenciler olarak Elazığ’ın kültürünü Bingöllülere ve burada yaşayan Elazığlı hemşerilerimize yaşatmak istedik. Elazığ kültür, gelenek, örf adet olarak çok zengin bir il bizde elimizden geldiğince bunları göstermeye çalışıyoruz.”
Elazığ Belediyesi olarak bu tür etkinliklere, gecelere her türlü desteği vermeye çalıştıklarını ifade eden Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Uğur Ballıbey ise şöyle konuştu:
“Bingöl Üniversitesi’nde okuyan Elazığlı öğrencilerimiz böyle güzel bir gece düzenlemişler. Gecede sadece Elazığlılar değil, Bingöllüler ve diğer illerden bir çok vatandaşımız katıldı. Bu bizi daha da mutlu etti. Elazığ bu bölgede tarihi, kültü mozaiği ile çok önemli bir kent, Elazığ’ın bu özelliklerini her yerde tanıtmamız gerekir” dedi.
Gece Elazığ’ı tanıtan sine vizyon gösterisinden sonra yöresel halk oyunu çayda çıra ile devan etti.
Halk oyunları ekibinden sonra kürsü başı ekibi Elazığ türkülerini seslendirdikleri gece plaket töreni ve havai fişek gösterisi ile son buldu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...