Yeşilyurtʹtan çözüme destek
Yeşilyurt Mahallesiʹnin sakinleri, silahların susması için başlatılan çözüm sürecine destek verip, “Şimdi kucaklaşma ve kardeşlik zamanıdır” dediler.
523 defa okunmuş - 06 Mayıs 2013 - Pazartesi 11:36
Halk dilinde Kıbrıs Mahallesi olarak bilinen ve Bingöl’ün en eski mahallesi olan Yeşilyurt Mahallesi’nin sakinleri, barış sürecine destek verdiler. Mahalle sakinleri, Mahalle Muhtarlığı önünde bir araya gelip, barışa destek vermek amacıyla basın açıklaması yaptılar. Mahalle sakinlerinin adına açıklamayı Halim Bircan okudu.
Yeşilyurt Mahallesi olarak ülke ve millet için son derece önemli olan ve bir o kadarda hassas olan barış sürecini desteklediklerini ifade eden Bircan, bütün Bingöl halkını sürece destek olmaya çağırdı.
“Silahın ve şiddetin sorunların çözümü için bir yöntem olmadığını gören bu büyük millet yıllarca kanını, canını, malını, aşını, hayallerini ve umudunu kaybederek, öğrendi” diyen Bircan, daha düne kadar barış sözcüğünü duymanın hayal olduğunu ancak bugün gerçekleştiğine şahit olduklarını söyledi.

“Kucaklaşmak Zamanıdır”
Bircan, “Şimdi kucaklaşmak zamanıdır, geçmişe sünger çekmek ve kardeşlik zamanıdır. İçimizde hep var olan gönül sevgisinin yüzümüzde tebessüm ile selamlaşmak zamanıdır. Refah istikrar, güven ve huzur zamanıdır. Bu özel ve güzel günleri fırsat bilip, güç birliği yapmak zamanıdır” dedi.

“Barış İçin Vücudumuzu Taşın Altına Sokacağız”
Huzur ortamını bozmak isteyenlere karşı dikkatli olunmasını isteyen Bircan, huzur bozucularının barış sürecini baltalamak isteyeceklerine dikkat çekip, provakatif eylemlere karşı dikkatli olunması çağrısında bulundu.
Huzur bozuculara ve provakasyonculara rağmen inançlı ve sağduyulu olmaya, barışa katkı sunmak amacıyla taşın altına vücutlarını sokmaya hazır olduklarını vurgulayan Bircan, “İnanıyoruz ki, bu süreç ülkemize ve milletimize huzur ve refah getirecek, kardeşkanı akmayacak ve hiçbir annenin gözyaşı bir daha dökülmeyecektir. El ele yaşamak için bu topraklar hepimize yeter. Diyoruz ki, haydi kardeşim barış için sizde elinizi uzatın” şeklinde konuştu.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...