Alt yapı çalışması ilçelerin enerji hatlarını patlattı
Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan alt yapı çalışması, Karlıova, Genç ve Solhan ilçelerinin enerji hatlarının patlatılmasına neden oldu.
452 defa okunmuş - 06 Mayıs 2013 - Pazartesi 11:26
Karlıova, Solhan ve Genç ilçesinin enerji hatları Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan alt yapı çalışması nedeniyle patladı.
Düzağaç ana trafo merkezi önünde gerçekleşen enerji hatlarının patlatılması ilçeleri yaklaşık 4 saat elektriksiz bıraktı. Enerji hatlarının tekrar onarılması için AKSA FEDAŞ Müdürlüğü ekipleri tarafından yoğun bir çalışma başlatıldı.
Çalışmayı birer bir takip eden AKSA FEDAŞ Müdürlüğü Sistem İşletme Yöneticisi Yavuz Küçükhazar, ilçelerin enerji hatlarının patlaması alt yapı çalışmasından kaynaklandığını hatırlatarak, patlamanın gerçekleşmesi ile ekiplerin çalışma yaptığını kaydetti.
Küçükhazar, “Ekiplerimizin yaptığı yoğun bir çalışma sonucu Karlıova, Solhan ve Genç ilçelerimize giden enerji hatlarını yaklaşık 4 saatte onarıp, enerji vermeye başladık. Bu tür vakıaların yaşanmaması için çalışma esnasında biraz daha dikkatli olunmasını istiyoruz” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...