TEMA, 16 okula çınar dikti
TEMA Vakfı Bingöl Temsilciliği, 5. Eğitim bölgesinde bulunan 16 okula çınar ağacı dikti.
436 defa okunmuş - 04 Mayıs 2013 - Cumartesi 15:57
Çınar ağacı ile okul bahçelerinin daha kalıcı ve doğru ağaçlandırma sürecine katkı sunmak amacıyla TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi Cuma Karaarslan ve 5. Eğitim Bölgesi Koordinatör Okul Müdürü İsmail Hakkı Önal ile birlikte çalışma başlatıldı.
TEMA gönüllülerinin de katıldığı etkinlikte 5. Eğitim Bölgesi’nin okullarından olan Karşıyaka Anaokulu bahçesinde minik öğrencilerle birlikte ağaç dikildi.
Ağaç dikimi sonrası açıklama yapan TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi Karaarslan, ömrü ve gelişimi en uzun olan ağaç ile kalıcı alanlar üretmek ve öğrencilerin ağaçlandırma faaliyetleri ile gelişimlerine katkı sunmak üzere başlatılan bu çalışmaların devam edeceğini belirtti.
Daha önce yapılan ağaçlandırma faaliyetlerinde çam ve akasya gibi ağaçların bol kullanıldığını vurgulayan Karaarslan, bundan sonraki süreçte çınar ağaçları ile okulların ve bölgenin kadim alanlara kavuşması sağlanarak, ömrü uzun ve gölgesinde zararlıların barınmadığı, sporlanma katkısı ile tüm bitki çeşidine anaç görevi gören kadim bir ağaç ile bölgemizde hakim bitki örtüsü olan meşeye uygun köklü çınarlar ile katkı sunacakların söyledi.
Karaarslan, “Minik öğrencilerin bizzat ekime katılarak toprağa dokunmaları, sevgi ve şefkat ile toprağı hizmetlerinin yanı sıra çevresel ve kişisel gelişimlerine katkı sunmak üzere çınar ağaçlarının tarihe ve geleceğe sunulan en güzel anıtlar olacağı muhakkaktır. 16 okula yönelik başlatılan etkinliğimiz 2 okulda ağaçlandırma yapılmak sureti ile diğer okullarda devam edecektir” dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...