Su Depolarınızı Temizleyiniz!
Bingöl Belediyesi, apartman ve iş yerlerinde bulunan su depolarının temizliği konusunda vatandaşlar uyarıldı.
344 defa okunmuş - 03 Mayıs 2013 - Cuma 11:52
Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğüʹnden yapılan yazılı açıklamada, binaların su depolarının temizlenmesi ve su depoları olmayan apartmanların da su depolarını yaptırmaları uyarısında bulunuldu. Açıklamada, "Binadaki dağılımın düzenli olması için daire sahiplerinin binalarına depo yaptırmaları gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.
Yapılan açıklamada, dezenfekte edilmeyen depoların insan sağlığını tehdit eden birer bakteri yuvası haline geldiğine dikkat çekildi.
İş yeri ve apartmanlarda bulunan su depolarının, sağlık için yılda en az iki kere temizlenmesi gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, "Dezenfektesi yapılmayan su depoları, insan sağlığını tehdit eden bakteri yuvası haline gelmiş bir durumdadır. Özellikle yaz aylarında bu bakteriler daha da çoğalarak hastalıklara davetiye çıkarıyor" denildi.
Dezenfektesi yapılmayan su depolarının tifo, tifüs, dizanteri, ağız yaraları, hepatit ve kolera gibi hastalıkların oluşmasına sebebiyet verdiği belirtilen açıklamada, "Sağlık Bakanlığı tarafından apartman ve iş yerlerindeki depoların yılda iki kez temizletilmesi gerektiği belirtiliyor. Güvenli bir kapağı olmayan ve uzun süre dezenfektesi yapılmayan su depolarımız insan sağlığı açısından çok büyük tehlike oluşturmaktadır" ifadelerine yer verildi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...