Yıllar sonra duymaya başladılar
Kaymakamlığın verdiği cihazlarla duyma sevinci yaşayan şitme özürlü iki kardeş, Kaymakam Çomaklıʹya konuşamadıkları için işaret dili ile teşekkür etti.
379 defa okunmuş - 03 Mayıs 2013 - Cuma 11:13
İşitme engelli 13 yaşındaki Leylan ile kardeşi 9 yaşındaki Gülnur Çifçi, Kaymakam Selim Çomaklıʹnın çabalarıyla duymaya başladı. İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesiʹne göndererek kulaklarına cihaz takılan kardeşler, Kaymakam Çomaklıʹya konuşamadıkları için işaret dili ile teşekkür etti.

Karlıovaʹya 8 kilometre uzaklıktaki Karga Pazarı Köyüʹnde oturan işitme engelli Leylan ve kardeşi Gülnur Çiftçiʹnin babası Metin Çiftçi, kızlarının duyması için Kaymakam Selim Çomaklıʹdan destek istedi. Evlerini ziyaret eden Kaymakam Çomaklı, çocukları İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesiʹne göndererek kulaklarına işitme cihazı takılmasını sağladı. İşitme kayıplarını, takılan cihazlarla yüzde 90 oranında geri kazanan Leylan ve Gülnar Çiftçi kardeşler, yıllar sonra sesleri duymaya başladı. Kardeşler, "Baba" demeye başlarken, Kaymakam Selim Çomaklı, tedavi sonrası kızları köydeki evinde ziyaret etti.

“İşaret Diliyle Kaymakama Teşekkür Ettiler”
Kaymakam Çomaklıʹyı karşılarında gören iki kız kardeş konuşamadıkları için kendisine işaret dile ile teşekkür etti. Çomaklı, kız kardeşlere hediyeler verirken, ailenin barınak sorunu olduğunu ve bunun giderilmesi için Sosyal Yardımlaşma Vakfıʹna gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi. Çocukların artık duyduklarını öğrendiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Çomaklı, Önemli olan bu iki kız çocuğumuzun tedavi edilerek duymalarını sağlamaktı. Devletimiz, vatandaşının her haline koşması için bizi görevlendirdi. Önemli olan bu görevi yerine getirerek çocuklarımızın sağlıklı olduklarına tanıklık etmektir” dedi.
Baba Metin Çiftçi ise, Karlıova Kaymakamına teşekkür ederek çocuklarının artık duyduğunu görmek ve artık konuşmalarını beklemenin çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...