Diyarbakırʹın Fethi Kutlanacak
Diyarbakırʹın fethinin 1374.yılı münasebetiyle Anadolu Gençlik Derneği bir program düzenleyecek. Dernek yetkilileri, Diyarbakırʹın Fethi programına Bingölleri de davet etti.
584 defa okunmuş - 02 Mayıs 2013 - Perşembe 12:07
Amed`in (Diyarbakır) fethinin 1374.yılı nedeniyle Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenecek olan etkinlik için Kürtçe ve Türkçe "Peygamberler ve Sahabeler Şehri Diyarbakır’ın Fethi" yazılı afişler asılmaya başlandı.
Anadolu Gençlik Derneği Bingöl şubesi, 4 Mayıs Cumartesi günü Seyrantepe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirecekleri Diyarbakır`ın Fethi’nin yıldönümü etkinliğine herkesi davet etti.
Diyarbakır’da gerçekleştirilecek etkinliğe, Salih Turhan (AGD Başkanı), eski milletvekili Fethullah Erbaş, Eğitimci Yazar Abdulvahap Ekinci, Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien gibi isimler katılacak. Etkinlikte Seyfullah ve Gurup Yürüyüş ilahi konseri verecek.
Bingöl Anadolu Gençlik Şubesi de Bingöl’den araç kaldıracak. Etkinliğe katılmak isteyenlerin 0 542 374 63 99 numaralı telefon ile irtibata geçebileceği kaydedildi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...