Maaşa 30 lira zam
Emekli maaş zammına “komik” diyen Dernek Başkanı Hacı Akbulut, “Emekli kardeşlerimizin gözü aydın (!) Maaşlarına 30 lira zam gelmiş, harca harca bitmez!” dedi.
2692 defa okunmuş - 27 Ocak 2015 - Salı 10:51

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Bingöl Başkanı Hacı Akbulut, Hükümetin açıkladığı zam oranına tepki göstererek, seçim sandığı işaret etti. Emeklilere yapılan zammın yetersiz olduğunu belirten Akbulut, emeklilerin rahat yaşayabilecekleri bir ücret istediklerini söyledi.

Yapılan zammı “komik” ve “beklentileri karşılamaktan uzak” olarak değerlendiren Akbulut, “Emekli kardeşlerimizin gözü aydın (!) Maaşlarına 30 lira zam gelmiş, harca harca bitmez!” dedi.   

“EMEKLİLER, İNSAN ONURUNA YAKIŞIR ÜCRET İSTİYOR”

Emeklilerin insan onuruna yaraşır bir ücret istediğini söyleyen Akbulut, “Emeklilerimizin huzurlu bir yaşam sürmesi için insan onuruna yaraşır şekilde bekledikleri maaş artışı yine gerçekleşmemiştir. Yapılan zam emeklilerin beklentisini karşılamaktan çok uzaktır. Emeklilerin talepleri her zaman olduğu gibi bu gün yine rafta kalmıştır” ifadelerini kullandı.

“EMEKLİLER SEFALETE SÜRÜKLENİYOR”

Emeklilerin taleplerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyleyen Akbulut, “Emeklileri göz ardı edenler bilmelidir ki; emeklilerin de seçme ve seçilme hakkı vardır. Emeklilerde sandığa gidip oy kullanacaktır. Bilinmelidir ki; emekli camiası azımsanacak sayıda değildir. Emekliler birlik olursa önlerinde kimse duramaz. Bizlerde uzun yıllar bu vatanda hizmet etmiş bireyleriz. Memleketimizin kıymetini de biliriz; ancak ne yazık ki bu gün emekliler sefalete sürüklenmektedir. Emekliler olarak hükümetten beklentimiz intibak yasasının derhal çıkartılarak emeklilerin maaşlarında iyileştirme yapılmalıdır. Emekliler olarak ölmeden önce rahat ve huzurlu bir yaşam sürmek istiyoruz. Aksi takdirde cevabımız sandıkta verilecektir” dedi.   

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...