Genç Meslek Yüksek Okulu'nda Mezuniyet Töreni
Genç Meslek Yüksekokulu'nda 120 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.
1802 defa okunmuş - 16 Haziran 2015 - Salı 09:16

 

12 Haziran 2015 günü düzenlenen törende 120 öğrenci aynı anda kep atarak mezuniyet sevincini kutladı. Törene Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, Genç MYO Müdürü Alaaddin Yüksel, Üniversitesi Genel Sekreteri Abdulkadir  Sürücü, Öğretim üyeleri, İdari Personel, Mezun olan öğrenciler ile öğrenci aileleri katıldı.

Tören açılış konuşmasını yapan MYO Müdürü Yüksel, öğrenci velilerine seslenerek “bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızla gurur duyabileceklerini, evlatlarını emanet ettiklerini ve bu emanetleri iyi yetiştirerek kendilerine iade ettiklerini, bu amaçla akademik ve idari kadrolarının yoğun çaba sarf ettiklerini, bu öğrencileri çok iyi yetiştirdiklerini” ifade etti. Öğrencilere seslenerek “sevgili öğrencilerimiz, bugün sizin için hayatınızın çok önemli bir dönüm noktası yaşamınınız bir dönemini kapatıyorsunuz, hayattan, çok çalışmaktan korkmayın, ailenizin sevgisiyle desteğiyle buradasınız,  toplumun farklı kesimlerinde gelen arkadaşlarınız oldu, burada kaynaştınız, ailelerinizi tebrik ediyorum, çocuk gelişimi,  organik tarım ve elektrik bölümünden mezun olan öğrencilerimizi hocalarınız çok iyi şekilde yetiştirdiler” dedi.

 Genç Kaymakamı Köklü’ye teşekkür eden Yüksel, ''Türkiye’de ilk örneği olacak bir kreşi kazandırdıklarını, ortak çalışmalara yapacaklarını, Genç ilçesindeki yeni binaya taşınmakla birlikte çocuk gelişimi, organik tarımı ve diğer bölümler içinde uygulama alanı olan fiziki imkanlar oluşacağını, önümüzdeki yıl oraya gidecek öğrencilerin şanslı olduklarını, Genç’ e gittiğimizde Kaymakamımızın, Belediye başkanımızın ve yerel aktörlerin desteklerini alacağız, sosyal hayatla,  yerel halk ile, esnaflarımız ile kaynaşma sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

Mezun Öğrenciler adına konuşma yapan Meltem Aybek, “ Genç MYO mezunu olmanın haklı gururunu duyduklarını, LYS puanları ile Türkiye’deki büyük üniversiteleri de geride bıraktıklarını,  esas mücadelenin bundan sonra başladığını, toplumsal sorumluluğun üzerlerinde olduklarını, birçoğumuzun kafasında soru işareti olabileceğini, enerjilerini yüksek tutmaları gerektiğini ” ifade etti.

Törende konuşma yapan Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Sürücü “kısa bir dönemde olsa Genç MYO organik tarım programında derse girdiklerini kendilerinden memnun olduklarını bundan sonraki hayatta başarılı olmalarını, bundan sonraki hayatta da düzenli bir çalışma ile devam etmelerini, mümkünse 4 yıllık fakülteyi okumalarını tavsiye ettiklerini, ara eleman olarak önemli ihtiyaç olduğunu, kendilerini geliştirmelerini gerektiğini, ömür boyu mutluluk diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere hediyeler takdim edildi, toplu fotoğraflar çekildi ve davul-zurna eşliğinde halaylar çekilerek program sona erdi. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...