Avrupa'yı Öğreniyorum Yarışması
Ortaokul öğrencilerine yönelik resim, slogan ve öykü yarışması yapıldı.
1891 defa okunmuş - 02 Temmuz 2015 - Perşembe 12:09

Dereceye girenlere bilgisayar, bisiklet, santranç takımı ve kitap hediye edildi. 
Kısa Öykü dalında, İMKB Anadolu  Lisesi öğrencisi Ebrar Artar birinci olurken, Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencileri Muhammed Kayaokay ikinci , Ahmet Kuyuldar üçüncü oldu.
Slogan yarışmasında , Mehmet Akif İnan  Ortaokulu öğrencileri, Bedirhan Kartal birinci, Ümmügülsüm Gelen ikinci, İbrahim Kurtaran üçüncü oldu.
Resim yarışmasında, Karşıyaka  Ortaokulu Öğrencisi Seray Sarıoğlan birinci, Mehmet Akif İnan  Ortaokulu öğrencisi Sema Günerigök ikinci ve Genç Servi YBO öğrencisi
Gülnur Ayrancı üçüncü oldu.
Birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere bisiklet ve üçüncü olan öğrencilere satranç takımı ve kitap hediye edildi. Ayrıca öğrencilerin danışman öğretmenlerine kalem ve okullara proje logolu duvar saati hediye edildi.
Milli Eğitim Müdürlüğümüzde  düzenlenen ödül töreninde, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim İdarecileri, Öğrenci, Öğrenci velileri ve Okul Müdürleri katıldı.
Sarı burada yaptığı konuşmada, ''Bugün burada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bilgi yarışması, resim, kısa öykü ve slogan yarışmalarında il çapında dereceye giren öğrencilerimize hak ettikleri ödüllerini vermek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Onlardan isteğimiz yakaladıkları bu başarı grafiğini sürdürmeleri ve akranlarına bu anlamda örnek olmalarıdır. Merkezde ve ilçelerde yapılan zorlu yarışmalar sonucunda Ankara’daki finalde yarışan okullarımızın bu sürece iyi hazırlandıklarını ve hazırlanırken de Türkiye’nin AB üyeliğinin gerekliliği konusunda farkındalık sahibi olduklarını ve Ankara’daki yarışmada da Bingöl’ümüzü  en iyi şekilde temsil ettiklerini düşünüyor, kendilerini tebrik ediyorum.  Başarılarının devamını diliyorum'' dedi.
Tören konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı öğrencilere ödüllerini takdim etti ve hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...