Ekinyolu’nda Endüstri Meslek Lisesi yapılıyor
16 derslik, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon, 3 Atölye ve spor salonundan oluşacak Okulun, 2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılında hizmete girmesi planlanıyor.
1892 defa okunmuş - 02 Eylül 2015 - Çarşamba 10:35

 Ekinyolu Köyü mevkiinde yapımına başlanan İkinci Endüstri Meslek Lisesi İnşaatında İncelemelerde Bulunan Milli Eğitim Müdürü Yakur Sarı, inşaat sorumlularından  okulun yapım aşaması ve iş akışı hakkında bilgi aldı.

Sarı, il merkezinde yapımına başlanan 16 derslikli, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon, 3 Atölye ve spor salonu olan  İkinci Endüstri Meslek Lisesi inşaatını yerinde inceleyerek inşaatın tamamlanma süreci ile ilgili müteahhit firmalardan bilgiler alıp, inşaatın projelerine uygun olarak tamamlanması ve zamanında yetiştirilmesini istedi.

Yapılan incelemelerin ardından açıklamada bulunan Sarı, hedeflerinin Mesleki eğitim alanında derslik açığını kapatıp  daha kaliteli eğitim hedeflediklerini ve çalışmaların bu yönde olduğunu söyledi.

İkinci Endüstri Meslek Lisesi'nin tamamlanmasıyla Bingöl’de faaliyet gösteren sanayicilerimizin kalifiye eleman eksikliğinin de giderilmiş olacağına dikkat çeken Sarı, 2. Endüstri Meslek Lisemiz Ekinyolu mevkiinde 102 dönüm arazi üzerinde 16 Derslik, 200 kişilik pansiyon, spor salonu ve 3 adet atölyesi ile büyük bir eğitim kompleksi olarak eğitim öğretime başlayacaktır.Yeni açılacak lisemiz 2017 yılı içerisinde tamamlanarak 2017-2018 eğitim-öğretim yılına yetişecektir." dedi.

İkinci Endüstri Meslek Lisesi'nde hangi branşta eksiklik varsa o bölümlerin açılacağını vurgulayan Sarı Sanayicilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, onların kalifiye eleman eksikliğini giderecek bölümler açacağız ve sanayicilerimiz ile öğrencilerimizi işyerinde buluşturacağız. Dolayısıyla öğrencilerimiz işin pratiğini de teoriğini de çok iyi kavramış olarak iş başı yapmak imkanı bulacaktır" dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...