Okul ve öğretmen kadromuzla iyi durumdayız
Valİ Köşger: Bingöl, 412 okulda 3415 öğretmen kadrosuyla Türkiye’deki en iyi illerden birisi
1520 defa okunmuş - 02 Ekim 2015 - Cuma 10:36

Vali Köşger, ‘Bingöl, fiziki imkânlar açısından, Eğitim ve öğretimde sağlanan imkânlar açısından Türkiye’deki en iyi illerden birisi’’ dedi.

 

İlköğretim Haftası Cevdet Yılmaz Ortaokulu’nda kutlandı.

Programa Vali Yavuz Selim   Köşger, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve kamu kurum müdürleri katıldı.

Öğrenciler tarafından çiçekler ile karşılanan Vali Köşger, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğretmenlerin, görüş öneri ve taleplerini dinledi.

 

Programda konuşan Vali Köşger, öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı. Eğitimin toplumların en önemli meselesi olduğunu belirtti; “Yeni bir eğitim öğretim yılının başındayız. Bu sene hizmete açtığımız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce gerçekleştirilen Cevdet Yılmaz Ortaokulumuzun eğitim öğretime başlaması ve ilköğretim haftası vesilesiyle burada bulunuyoruz. Bingöl, fiziki imkânlar açısından, Eğitim ve öğretimde sağlanan imkânlar açısından Türkiye’deki en iyi illerden birisi. Şu an itibariyle 412 okulumuzda 60 bin 510 öğrenciye eğitim verilmektedir. 3 bin 415 öğretmen arkadaşımız eğitim kadrosunda yer almaktadır. Eğitim öğretim normu itibariyle iyi bir durumdayız. Eksiklerimiz var, onları da ücretli öğretmenler ile takviye ederek dolduracağız. Hem fiziki imkânlar itibariyle, hem eğitim öğretim kadrosu itibariyle oldukça iyi bir durumdayız. Bunun önümüzdeki dönemlerde çok iyi bir başarı getirmesini bekliyoruz.

Eğitim maarif davamız, Cumhuriyet kuruldu kurulalı ülkemizin en önemli davalarımızdan biridir. Maarif davasında fiziki imkân olarak, eğitim öğretim kadrosu olarak iyi bir duruma geldik, bundan sonra daha iyisini yakalamak için gayret içindeyiz.

Şu an, bu yıl içerisinde başlattığımız 43 okul inşaatı devam ediyor. Bunlardan 18’ini açılışa hazır hale getirdik ve bu okullarda eğitim vermeye başladık. Önümüzdeki günlerde bunların açılışını da yapacağız inşallah. Eğitim öğretim yılının Bingöl’ümüze ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu yeni okulun hem güzellikler getirmesini, aydınlanmaya vesile olmasını, hem de Bingöl’ümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi. 

Vali Köşger’in konuşmasının ardından ilköğretim haftası kutlama programı sona erdi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...