Saldırılar Müslüman halkı imhaya yönelikti
HÜDA PAR İl Başkanı Tasalı, ‘’6-8 Ekim saldırılarının asıl hedefi; bölgenin Müslüman halkının imhasıydı ’’ dedi.
1542 defa okunmuş - 09 Ekim 2015 - Cuma 10:13

HÜDA-PAR İl Başkanı Hamdullah Tasalı,  7 Ekim 2014’te Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Riyad Güneş ve Ahmet Hüseyin Dakak, Turan Yavaş ve Cumali Güneş’in vahşice katledilmelerinin yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

 6-7 Ekim’de bu topraklar üzerinde tarihte eşi benzeri görülmemiş bir vahşet yaşandı diyen Tasalı,  “Malumunuz bugün PKK/HDP'nin eş başkanlarının İŞİD’in  Kobani ‘ye saldırılarının bahanesiyle kendilerine bağlı çeteleri sokağa çağırmasının ardından yaşanan 6-7 Ekim olaylarında ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken saldırıya uğrayan Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmelerinin ve şehadetlerinin yıl dönümüdür. 6-8 Ekim vahşetinin yıldönümü vesileyle bu mazlumların şahadetlerini tebrik ediyoruz. Yine 6-8 Ekim günü görülmemiş bir vahşetle şehit edilen Şehit Yasin ve arkadaşlarına, İslami kimlik ve kıyafetlerinden ötürü öldürülen vatandaşlara Allah’tan rahmet yakınlarına ve dava arkadaşlarına sabırlar diliyoruz.

Saldırıların asıl hedefi bölgenin Müslüman halkını imhaya yönelikti

Bu vahşete sebep olanları, öncesinde çetelere sokaklara çıkmaları için çağrılar yaparak destek ve teşvik edenleri, yine bu vahşet karşısında kör ve sağırları oynayanları, görevlerini suiistimal eden sorumsuz yetkilileri kınadıklarını belirten Tasalı, “Zira bu saldırılarda sadece Kurban eti dağıtan Yasin ve arkadaşları değildi, aynı zamanda İslami kıyafet ve kimliklerinden dolayı da onlarca mütedeyyin vatandaşımızda bu çetelerin saldırası sonucu yaralandı veya öldürüldü. Bu saldırıların asıl hedefi bölgenin mütedeyyin/Müslüman halkını imhaya yönelikti” dedi.

Allah'ın inayetiyle Yasin Börü ve arkadaşlarının izzeti ve davaya olan aşkı ile bu katliam engellendi”

Tasalı, “Yine bu vahşet günlerinde ölümlerin yansıra maddi zararın ve yıkımın yanında birçok İslami STK, Hüda Par’ın 20’e yakın il ve ilçe teşkilatı, yüzlerce araç, ev ve işyeri de çetelerin saldırısı sonucu büyük hasar gördü ve kullanılamaz hale getirildiğini belirterek, “Elbette ki Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının davası Diyarbakır'da ve bölgede bitirilmek istendi. Bir baskın ve operasyon ile bu davanın karakterini yok etmek için vahşice bir katliam girişimi oldu. Ancak Allah'ın inayetiyle Yasin Börü ve arkadaşlarının izzeti ve davaya olan aşkı ile bu katliam engellendi.”ifadelerini kullandı.

Yasin ve arkadaşlarının misyonu etrafında Müslümanlar kenetlendi”

Gözü dönmüş vahşi çeteler, bu azizlerimizi bizlerden ve sevdiklerinden kopardıklarını ifade eden Tasalı, “ Ancak onların davasını ve misyonu bugün daha gür bir hale gelmesine de vesile oldular. Bitirmek istedikleri dava daha bir gelişti. Ülkenin ve dünyanın birçok bölgesinde Yasin ve arkadaşlarının misyonu etrafında Müslümanlar kenetlendi, yarım bırakmış olduğu ve uğruna öldürüldüğü “Yoksullara Kurban Eti Dağıtım” görevini sürdürdüler.”diye konuştu.

 

Şehitlerin şehadeti, Müslümanları birleştirdi

Şehit Yasin ve arkadaşlarının vahşice/mazlumca şahadetleri bir dönüm noktası olduğunu belirten Tasalı, konuşmasına şöyle devam etti: “ Kerbela faciası ve Kahramanı Şehid Hz. Hüseyin gibi, bir sembole dönüştü. Zalimlerin süret-i haktan gözüken sahte, yapmacık, ikiyüzlü ve yalancı karakterlerini ortaya çıkardı, mazlumların uyanışına vesile oldu. Şehitlerin mübarek kanları yakın zamanda Türkiye’de ve dünyanın birçok bölgesinde Müslümanların yakınlaşmasına, kaynaşmasına, uyanışına ve birliğine vesile olacaktır. Bu hayırlı netice şehitlerin kanlarının bereketi sayesinde oldu. İnşallah!” şeklinde konuştu.

Herkesten adaletin tecellisi için çaba ve gayret bekliyoruz

Son olarak Tasalı, “Temennimiz odur ki; bu topraklar üzerinde ve İslam coğrafyasında bir daha böylesi vahşetlerin yaşanmamasıdır. Rabbim yaşatmasın, yaşatmaya çalışanlara Allah fırsat vermesin. Yine temenni ediyoruz ki bu vahşetin yaşadığı günde  “devlet olmanın” gereğini yapmayan sorumsuz yetkililerin bu olaylardan dersler alarak halkın can ve mal güvenliği için gerekli önlemleri alırlar, onun için hassasiyet gösterir. Devlet, sorumsuz yetkileri, katil zanlılarını ve vahşetin azmettiricilerini hukuk ve yargı önüne tez zamanda çıkarıp, maktul yakınlarının beklemiş olduğu adaletin ortaya çıkması içi caba harcar. Herkesten adaletin tecellisi için çaba ve gayret bekliyoruz” diye konuştu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...