Özel Hürriyet Okulu açıldı
Simani Mahallesi’nde bulunan Hürriyet Eğitim Kurumları törenle açıldı.
2448 defa okunmuş - 12 Ekim 2015 - Pazartesi 09:19

Törene Vali Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, AK Parti Milletvekili Enver Fehmioğlu, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Etdöğer: Amacımız geleceğe umutla bakabilen nesiller yetiştirmek

 

Açılışta konuşan Hürriyet Okulları Kurucu Müdürü Nizamettin Etdöğer, amaçlarının toplumsal değerlere, farklı kimliklere saygılı, kendi değerleri ve kimliği ile barışık, sorumluluk sahibi, çalışkan, kendisini ifade edebilen, özgüveni yüksek, kendisiyle ve çevresiyle uyumlu, değişime açık, gerektiğinde risk alabilen, kararlar verebilen, üretken, bilimde, sanatta, sporda, iletişimde başarıya odaklanmış, geçmişini bilen, geleceğe umutla bakabilen nesiller yetiştirmek olduğunu belirtti .

Sarı: Lise düzeyinde ilk özel okul özelliği barındırıyor

 

Okul açılışında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı: “Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Bingöl’de bir ilki yaşıyoruz. İlimizde lise seviyesinde özel okulumuz yoktu. Hürriyet Eğitim Kurumları’nın, Bingöl’de yatırım yapacağını duyduğumuz zaman sevindik ve şu anda ilimize 5 tane okul kazandırılmış durumda. İlimizin eğitimine hem maddi anlamda hem de manevi anlamda ciddi katkılar sağlayacağını bekliyoruz. Böyle bir yatırımı Bingöl’de gerçekleştirdikleri için Hürriyet Eğitim Kurumları’na, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Barakazi: İnsan kalitemiz yükseliyor

Belediye Başkanı Yücel Barakazi: “En önemli husus eğitim kurumlarının Bingöl’e verecekleri eğitim sonucunda buradaki Bingöl halkına sağlayacağı katkılardır. Bingöl’de Belediye Başkanlığı esnasında en fazla dikkatimi çeken ve şu anda yapılmasını en fazla elzem bulduğum konu, insan kalitesinin yükseltilmesidir. Sadece bilgi konusunda değil, ahlaki, manevi değerler konusunu da yükseltilmesini kastediyorum. Bir kez daha Hürriyet Eğitim Kurumunun Bingöl’ümüze, halkımıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek eğitim kalitesinin arttırılmasının önemini vurguladı.

 

 

Fehmioğlu: Elinde kalem taşıyanların eliyle bölgenin makus talihi değişecek

 

Ak Parti Milletvekili Enver Fehmioğlu: ‘’ Cehaletle mücadelenin en kestirme yolu eğitime verilen önemdir. Değişik  dil ve lehçelerde eğitim yapılacağı belirtilen bu kurumumuz aynı zamanda Bingölümüze bir ilki yaşatıyor. İnsana yapılan yatırımlar içerisinde en önemli yatırımın eğitim olduğunu hepinizin malumudur. Bugün sabah başkentimizde bir cehalet örneği sergilenerek menfur bir terör saldırısı gerçekleşti ve bu bizi derinden üzdü. Bu mazlum coğrafyanın, bu mazlum halklarının geleceği elinde silah ve bomba patlatanlar değil, elinde kalem taşıyanların eliyle bu bölgenin makus talihi değişecektir. Biz buna inanıyoruz ve bu anlamda gayretler sarfediyoruz’’ dedi.

 

Vali Köşger: Bu okul bölge insanına zulmedenlere bir meydan okumadır

 

Vali Yavuz Selim Köşger konuşmasında, özel sektörün eğitime yatırım yapmasının gerekliliğinden ve öneminden bahsederek: “Bu okulda öğrencilerin pozitif bilimlerin yanında, çağı yakalayacak, gelecek nesilleri hazırlayacak bir eğitimin yanında, köklerinden kopmadan, geleneğinden, örfünden, kendi değerlerinden kopmadan çağa hazırlanacaklarını anladım. Bundan dolayı Hürriyet Eğitim Kurumlarını tebrik ediyorum. Aynı zamanda bu okul karanlığa, bölgeyi ve ülkeyi kötü noktalara taşımaya çalışanlara, bölgede savaşı dayatanlara, terörü dayatanlara, bölge insanına zulmedenlere karşı bir meydan okumadır. Okulun Bingöl’e, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek okul açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından okul gezildi. Kurum yöneticileri tarafından okul hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...