Solhan, modern bir kent olma yolunda
Belediye Başkanı Yıldız, ”Solhan, modern bir kent olma yolunda, çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” dedi.
654 defa okunmuş - 14 Ekim 2015 - Çarşamba 09:20

Hedeflerinin ilçenin sağlıklı bir şekilde üst yapı sorununu çözmek ve şehirleşme yolunda bir basamak daha yukarı çıkmak olduğunu ifade

eden Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız çalışmalar hakkında bilgi verdi: ”Yeni Mahalle ve Yeşilova Mahallesi sınırlarında bulunan Bazmana bölgesinde yol çalışmaları yaptıklarını ve hava şartlarının el vermesi durumunda bu yıl asfaltlanarak yolun tamamlanacağını belirtenBaşkan Yıldız, Boğlan Mahallesi ziyaret bölgesinde çalışmaları tamamladıklarını, Yeni Mahalle Acil 112 arkasında ise çalışmaların sürdüğünü belirtirken Yeni Mahalle’de bulunan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Yeşilova Mahallesi Xırava mevkiine kadar yolun çevre duvarı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Yeşilova Mahallesi Xırava mevkiinde yapılan çalışmalarda çevre sakinlerinin yol genişletme konusunda belediyeye çok yardımcı olduklarını aktaran Başkan Yıldız,“ Çalışmalarımızı programladığımız gibi sürdürüyoruz. Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Yeşilova Mahallesi Xırava mevkiindeki yol genişletme ve duvar çalışmalarımız devam ediyor. Duvar yapımı tamamlanması ile yolun düzeltilmesi ve sıkıştırma çalışmaları yapılıp asfaltlamaya hazır hale getireceğiz. Bazmana ve Xırava mevkilerine giden yolları asfalt kaplaması ile yapıp, toplu taşıma hizmeti sunma gayretindeyiz. Bazen çalışmalarımızda vatandaşlar küçük çapta da olsa sıkıntı çıkarırken bazen de yeter ki hizmet yapılsın, her türlü desteği sunan vatandaşlarımız da oluyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Böyle olunca hizmet daha kolay ve geniş çapta yapılabilmektedir.” İfadelerini kullandı.

Solhan’ın su sorunun geçmiş yıllara göre azaldığını ancak küçük çapta da olsa bazen su sorununun yaşandığını belirten Yıldız, “Kasman bölgesindeki kaynakta yeni çalışmalar yapıp kaptajları yeniledik. İsale hattı 63’lük borularını 90’lık borular ile değiştirdik. Ziyaret suyu artık tükenme noktasına gelmiş. Ziyarette toplam alınan su bir eve verilen su miktarına düşmüştür. Sondaj sonucu ilçeye verilen suda bazen elektrik kesintileri sonucu hizmette aksama olsa da su sorunu büyük ölçüde çözülmüştür. Suyun az olmasının bir nedeni de kaynaklardaki suyun azalmasındandır. Kanalizasyon ile ilgili ise önümüzdeki hafta çalışmaların yapılmasını bekliyoruz. İlgili firma tüm hazırlıklarını tamamlamıştır” dedi.

 

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...