OSB’de 600 kişi çalışıyor
Başbakan Yardımcısı Yılmaz, “Organize Sanayi Bölgesi bugün itibariyle 600 çalışanı olan ve yeni projelerin de devam ettiği bir alan’’ dedi.
711 defa okunmuş - 15 Ekim 2015 - Perşembe 09:16

Seçim çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, fabrika sahiplerinden işletmeler hakkında bilgi aldı.

Bingöl’ün her alanda üretim merkezi haline geldiğini belirten Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bingöl Organize Sanayi Bölgemiz bundan 7-8 yıl öncesine kadar üzerinde yaban otlarının olduğu bir alan görünümündeydi. Geçtiğimiz süreç içerisinde peyderpey çok farklı noktaya geldi çok şükür. Bugün 45 parselden oluşan alanımızın 42 parseli tahsis edilmiş durumda. 20’de fazla da doğrudan üretim yapan parselimiz var. Bingöl çok şükür üretim merkezine dönüşmüş durumda. Bugün itibariyle 600 çalışanı olan ve yeni projelerin de devam ettiği bir alan. Organize Sanayi Bölgemizi nasıl büyütebiliriz, nasıl genişletebiliriz artık bunu tartışır hale geldik. Tabi bu noktaya kendiliğinden gelinmedi, çeşitli aşamalarda Özel İdare kanalımızla buraya destekler verdik. Altyapısına, suyuna ve yoluna varıncaya kadar bu alanı adeta yeniden inşa ettik. Çok doğru bir hareket ettiğimize de inanıyorum. Yine Özel İdare kanalımızla yapımı devam eden yatırımlarımız var. Çağrı merkezi oluşumu için bu alanda bir saha tahsis edildi. Buraya belirli bir kaynak aktardık ve şuanda yapımı çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Önümüzdeki süreçte Bingöl’ümüzün en temel meselesi iş, aş ve istihdam meselesi olacak. Biz bir taraftan eğitime yaptığımız yatırımlarla çocuklarımıza, gençlerimize daha iyi bir donanım kazandırıyoruz, diğer taraftan da iş dünyamıza, işletmelerimize sağladığımız desteklerle de daha fazla istihdam oluşturma çabası içerisindeyiz” 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...