Zıkte Aşireti’nden Fehmioğlu’na destek
Zıkte aşireti mensupları Milletvekili Fehmioğlu’na destek için bir araya geldi.
1128 defa okunmuş - 15 Ekim 2015 - Perşembe 08:50

 Özel bir cafede düzenlenen AK Parti’ye destek programına, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve yüzlerce aşiret mensubu katıldı.

Aşiret mensuplarına böylesi güzel bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkür eden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Son 13 yılda elimizden geldiğince hem ülke genelinde hem de Bingöl’de bunun için gayret sarf ettik. Kim ne derse dersin geçmişe göre bugün insanlarımız, inancını da daha rahat yaşıyor, dilini de daha rahat konuşuyor. Belki yeni gençler geçmiş dönemdekileri bilmezler ama Türkiye çok zor günlerden bugünlere geldi. Cenab-ı Allah insanları renk renk, dil dil yaratmış, kimse annesini ve babasını seçmemiş herkes Rabbimizin yarattığıdır ve eşrefi mahlûkattır. İnsanoğlunun ana diline, geleneğine, kültürüne herkesin saygı göstermesi gerekiyor” dedi.

40 bin insanımız sigortalı

Bizim hükümetimiz 2002 yılında işbaşına geldiği zaman, Bingöl’de çalışan sigortalı sayısı 11 Bin civarında insan vardı ama bugün baktığınızda 40 Bin üzerinde insanımız sigortalı çalışıyor ama biz yetmez diyoruz daha da nasıl artırabiliriz, neler yapabiliriz diye çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah huzur ortamında istihdamı çok daha farklı ve güzel yerlere taşıyacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne taraftan saldırırlarsa saldırsınlar, milletimizin duası olduğu müddetçe inşallah muvaffak olamayacaklardır. Biz istiyoruz ki önümüzde ki yatırımlar sürecine Genç’ten, Bingöl’den ve diğer ilçelerimizden güçlü bir destek gelsin. Burada toplanıp kardeşlik mesajı verdiğiniz için, bizlere bu gücü ve morali verdiğiniz için Allah razı olsun” diye konuştu. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...