Sarı, köy okullarını ziyaret etti
İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, Çeltiksuyu, Yeniköy, Sarıçiçek okullarını ziyaret etti
656 defa okunmuş - 15 Ekim 2015 - Perşembe 08:30

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte merkez, köy ve merkezi bağlı köy okullarını ziyaret etti. Sarı ziyaret kapsamında okullara da öğrenci ve öğretmenler ile sohbet ederek eğitim ve öğretim hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Seven Merkez ve Merkeze bağlı köy okulları Merkez Vali Güner Orbay Ortaokulu, Yavuz Selim İlkokulu, Murat Ortaokulu, Yeşilyurt Ortaokulu, Çeltiksuyu Sabah Gazetesi İlkokulu, Yeniköy İlkokulu, İMKB Sarıçiçek İlkokulu, Milli Egemenlik İlkokulu ve Şeker pancarı  İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulunan Sarı, okul müdürlerinden bilgiler aldıktan sonra sınıfları gezen öğrencilere sorular sorarak bilgilerini test etti. Öğrencilerle bir süre sohbet de eden Sarı Bingöl’e geldiği günden bugüne il merkezi ve ilçelere bağlı köylerdeki okulları devamlı ziyaret ettiğini ve idarecilerin sorunlarını dinlediklerini söyledi.

Eğitim ve öğretimde başarıyı arttırmak için okulları yakından takip ettiklerini belirten Sarı, "Eğitimde aksayan yönleri gidermek bizim öncelikli işimizdir. Bugün yaptığımız ziyaretler sadece fiziki inceleme ziyaretleri olmadı. Aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımızla görüşüp sorunları hakkında bilgiler aldık. Okulları dolaşıp eksiklikleri yerinde görmeye çalışarak fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gelişimden ve değişimden haberdar olursak, çocuklarımızı geleceğe daha hazır vaziyette yetiştirmiş oluruz’’ dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...