Geleceğimiz gençlerimizdir
Başbakan Yardımcısı Yılmaz, “Bu dönemde en fazla hizmetimiz gençlere yönelik olacak. Biz AK parti olarak diyoruz ki bizim geleceğimiz gençlerdir” dedi.
621 defa okunmuş - 16 Ekim 2015 - Cuma 10:13

1 Kasım seçimleri kapsamında Bingöl’de ki temaslarını sürdüren Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘ Gençlik Dayanışması’ toplantısına katıldı. Özel bir cafede düzenlenen programa Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Başkanı Yılmaz Seven ve çok sayıda davetli katıldı.

Coşkun: Gençliğin zaferi olacak

‘Gençlik Dayanışması’ toplantısında ilk olarak söz alan AK Parti Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, “Siz gençler buradaki coşkunuzla tarihi yeniden yazmaya geldiğinizi açık açık belirttiniz bu akşam. Bingöl AK Parti gençliği olarak yeni bir sayfa, yeni bir tarih yazacaksınız inşallah. AK Parti’nin gençliği yok diyenler sizleri görseydiler eminim ki kendi dediklerinden utanacaklardı. İşte bu gençlik, Allah’ın izniyle kalan 18 günde kol kola vermek suretiyle, gece gündüz demeden sokak sokak, ev ev dolaşarak büyüklerimizin ellerinden öperek, yaşıtlarımızı ikna ederek inşallah 1 Kasım gecesi Ankara’ya ve Dünya’ya Bingöl’ü tekrardan AK Parti’ye rekor oy verme sıfatıyla duyuracaksınız. İnşallah 1 Kasım seçimleri gençliğin zaferi olacak ” dedi.

Gençlerimiz için önemli projeler hazırladık

Geleceğin teminatı olan gençler için çok önemli projeler hazırladıklarını ifade eden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bakın gençlerimize yönelik yapacağımız çalışmalardan bazılarını sıralarsak ilk olarak interneti gençlerimize bedava yapacağız. İkinci işimiz ise gençlerin eğitim konusunda yaşadığı sorunları tamamen ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Üçüncüsü ise gençlerimizin en önemli sorunu olan istihdam konusunda önemli projeler hazırladık. Bu proje kapsamında bir genç kardeşimiz ilk defa bir işe giriyorsa ilk bir yıl boyunca maaşını biz vereceğiz böylece hem bir genç kardeşimiz hem iş sahibi olmuş olacak hem de çalıştığı işletmenin yükünü hafifletmiş olacak ilk bir yılda. Diğer taraftan diyelim ki liseyi, üniversiteyi bitirdiniz ve yabancı dil öğrenmek istiyorsunuz biz bu konuda da gençlerimize bedava mesleki eğitim kursları düzenleyeceğiz. Bu yatırımlarla da kalmayacağız çünkü gençlerimiz sadece çalışan değil işveren de olsun istiyoruz bu sebeple de gençlere girişimcilikte büyük destekler sağlayacağız. Bir kardeşimiz projesini hazırlayıp gelecek ve bizden 50 Bin TL karşılıksız hibe alacak bizde ona git kendi işini kur ve yaşıtlarına da iş imkânı sağla diyeceğiz. GENÇ-DES dediğimiz proje ile yine gençlerimize, sanatsal, sportif, kültürel proje bazlı destekler sunacağız. İşte bu çalışmalar da gösteriyor ki AK Parti gençlerin partisidir. Sizin vereceğiniz destekle AK Parti hem Türkiye’de güçlü olsun hem de güçlü Türkiye’nin içerisinde Bingöl güçlü bir şekilde yerini alabilsin” ifadelerini kullandı.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...