Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İstifa etti
HDP 2. Sıra Milletvekili adayı Mahmut Demirel‘in abisi, Belediye Meclis Üyesi Selahattin Demirel, Ak Parti’den istifa edip Demokratik Bölgeler Partisi’ne geçti.
909 defa okunmuş - 20 Ekim 2015 - Salı 10:03

Demirel yaptığı yazılı açıklamada, ‘’ AKP 13 yıllık iktidarları sonunda Türkiye'yi bölgede ve dünyada yalnızlaştırıp ve" derinliksiz" stratejilerle çok ciddi bir çatışma, kaos ve nerdeyse  iç savaş pozisyonuna getirmiştir. Kürt sorununun 90'lı yılların zihniyetiyle "buzdolabına kaldırılması" hak ve özgürlüklerin ciddi derecede ihlal edilmesi, Kürtlerin ulusal ve uluslararası bir statü kazanmasına düşmanca karşı çıkılması, insanların tek bir kişinin siyasi iktidar hırsları yüzünden sebepsizce katledilmesi, savaş makinalarına bağlanıp onurunun ayaklar altına alınarak çekilip, sürüklenmesi, ölülere hiç bir dinin ve geleneğin kabul edemeyeceği zulümlerin yapılması, ölü bedenlerin çırılçıplak sokağa atılması, 7 Haziran’da güçlü bir şekilde parlamentoya yansıyan halkların iradesinin hiçe sayılması ve 400 vekil uğruna iktidar partisi AKP'nin giderek savaş söylemi ve pratiğine girmesi, şahsım tarafından kabul edilecek bir durum değildir.

Ayrıca, meclisinde yer aldığım Bingöl Belediyesinin politikalarının ve pratiğinin az önce değindiğimiz tekçi zihniyetin bir parçası haline gelmesinden  dolayı istifa ederek Türkiye halkları adına onurlu bir barış ve demokrasi mücadelesi veren Demokratik Bölgeler Partisi'ne geçmeye karar verdim’’ açıklamasını yaptı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...