COŞKUN: “ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNELİM”
Karlıova’da vatandaşlarla bir araya gelen Coşkun, 1 Kasım 2015 seçimleri için sandık başına gidildiğinde, ideolojik yaklaşımların bir kenara bırakılıp ülkenin geleceğinin düşünülerek oy kullanılması çağrısında bulundu.
704 defa okunmuş - 20 Ekim 2015 - Salı 10:02

Seçim çalışmaları kapsamında Karlıova İlçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, Cilligöl, Dörtyol, Çatak ve Viranşehir köylerinde de vatandaşlarla bir araya gelip sorunları ve talepleri dinledi.

AK Parti seçim bildirgesindeki başlıklardan bahsedip AK Parti’nin desteklenmesi çağrısında bulunan Coşkun, Karlıova’daki yatırımlara da dikkat çekti. Geçmişte üvey evlat muamelesi gören Karlıova İlçesi’nin, AK Parti iktidarıyla birlikte hizmetle tanıştığını, sorunlarının önemli oranda AK Parti iktidarı döneminde ortadan kaldırıldığını anlatan Coşkun; “Eskiden sağlık ocağı diyebileceğimiz bir hastane var iken, şimdi 50 yataklı çok güzel bir hastane binası var. Doktor sayımızda eksiklikler bulunsa da şuanda ciddi bir sıkıntı yok. Eksiklikler de inşallah yakın zamanda giderilecek. Okullarımız önemli oranda yenilendi. Taşımalı eğitimle çocuklarımız daha iyi bir eğitime kavuştular. Öğretmenlerimizin barınma sorunu vardı. Şimdi çok güzel bir öğretmenevi yapılıyor. Artık öğretmenlerimiz daha rahat edecekler, Karlıova’dan tez zamanda ayrılma hesaplarına girmeyecekler. Öte yandan köylerimizde yol, su, sulama suyu ve diğer birçok sıkıntı giderilmiş durumda. AK Parti gerçekten Karlıova İlçemize önemli yatırımlar yapmış. Yeterli mi? Elbette değil. Fakat hizmet akışı devam ediyor, eksiklikler bir bir gideriliyor. Zaman zaman çeşitli aksamalar yaşanmış olabilir ama bu durum, hizmetlerin inkârı anlamına gelmemeli. İdeolojik yaklaşımlarla halkın sorunlarını tek bir konu üzerine yığıp, başka hiçbir beklenti yokmuş gibi iş, aş, hizmet taleplerini hiçe saymaya çalışanlar var. Hizmet vaat edemeyenlerin ideolojik söylemlerle halkı yönlendirme çabaları, inanıyorum ki, 1 Kasım seçimleriyle boşa çıkacaktır. Halkın sindirilmeye çalışıldığı, tehdit edildiği, korku politikalarıyla belirli bir noktaya yönlendirildiği herkesin malumudur. Birileri bunu inkâr edebilir ama bu tavırları, gerçeği değiştirmez. Huzurun da, güvenin de, gelişim ve kalkınmanın da vazgeçilmez adresi AK Parti’dir. Halkımızdan beklentimiz, bireyler ya da farklı basit konular üzerinden yürütülen siyaseti bir kenara bırakıp, ülkemizin geleceğini düşünerek oy kullanmalarıdır. Bu ülkenin daha da büyümesi, gelişmesi, huzura ermesi için herkesin AK Parti’den yana tercih kullanması gerektiğini düşünüyor da bu yönde ciddi bir destek bekliyoruz. İnşallah 1 Kasım’da AK Parti gerek Bingöl’de, gerekse ülke genelinde önemli bir sıçrama yapacak ve tek başına iktidar olup ülkemize karşı birleşen kirli ittifakları bertaraf edecektir” dedi.

FEHMİOĞLU İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Genç’te bulunan Kanaat Önderleri, Muhtarlar ve ilçenin ileri gelenleri Milletvekili Adayı Fehmioğlu’na destek için bir araya geldi.

1 Kasım seçimlerine adım adım yaklaşılırken Genç İlçesinin Adayı olan Enver Fehmioğlu’na destek çığ gibi büyüyor. Genç’te toplanan Kanaat Önderleri, Merkez Muhtarları, Köy Muhtarları ve Genç’in ileri gelenleri Enve Fehmioğlu’na destek vermek ve seçim çalışmalarına katılmak için bir araya geldiler. Genç İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen “Dayanışma Toplantısı” Şölen Düğün Salonunda yapıldı. Toplantıya AK Parti Bingöl Milletvekili Adayı Enver Fehmioğlu, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ve yüzlerce kişi katıldı.

FEHMİOĞLU: “BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN İNŞALLAH”

Genç halkının bu kenetlenişi karşında çok duygulandığını ve bu birliğin daim olmasını belirten AK Parti Bingöl Milletvekili Adayı Enver Fehmioğlu, “Hepinizin malumu 7 Haziran seçimlerinde bir iktidar oluşturulamadı. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, sözün tekrardan millette olduğunu belirterek 1 Kasım’ı seçim günü ilan etti. Bende tekrardan sizlerin huzuruna çıkıp sizlerden güçlü bir destek istiyorum. 7 Haziran seçimlerinde en ücra köyümüze, en ücrada bulunan eve kadar gidip kendimizi anlattık ancak 1 Kasım seçimlere sayılı günler kaldı, en ücra köylere gitmemiz, her eve ziyaret gerçekleştirmemiz imkânsız. O yüzden sizlerle böyle toplu organizasyonlarla bir araya gelmek istedik. Bu toplantımızda bir istişare toplantısıdır. Sizler, bana nasıl yol gösterirsiniz, nasıl bir çalışma yapmamı anlatırsanız bende sizlerin isteği ve önerileri kapsamında çalışmalar yapacağım. Her seçim önemlidir ama 1 Kasım seçimleri gerçekten de Türkiye’nin ve mazlum Müslümanların geleceği için çok önemli. 7 Haziran seçimlerinde binlerce Gençli vatandaşımız sandığa gitmedi buda bizim zayıf çalışmamızdan dolayı kaynaklandı. Siyaset vatandaşla olur, milletin gücü ile olur. Sizler bizlere ne kadar çok güçlü destek sunarsanız bizlerde sizlerin yerine o kadar söz söyleme hakkına sahip oluruz. Ben istiyorum ki 1 Kasım seçimlerinde adaylara oy vermeyin çünkü memleketimizin son 2 ayda geldiği durum ortadadır yedi düvel bir araya gelmiş ve Türkiye’nin parçalanmasını istiyor. Siz, bizlerden daha iyi biliyorsunuz Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu. 1 Kasım seçimlerinde ciddi anlamda istikrarı sağlayamazsak gerçekten çok sıkıntılı günler yaşarız. Benim sizlerden isteğim, bizim gidemediğimiz yerlere sizler gidin ve anlatın. Sizin anlatacaklarınızla eminim ki çok insanın fikri değişecektir. Ben bunları gerçekten ne kendim için, ne siyasi ikbalim için söylüyorum. Beni bilen biliyor hayatta yalan konuşmadım ve Rabbim bizlere yalan söyletmeyi de nasip etmesin inşallah. Ben sadece memleketimizin huzuru ve mazlum Müslümanların geleceği için çalışmanızı istiyorum. Bu seçimlerde Genç’ten çok büyük bir destek alırsak, tarihi bir fark atarsak emin olun ki hem hizmetler konusunda, hem de yaptırımlar konusunda Genç özlenilen tabloya kavuşacak inşallah. Gençliğimizin geleceği için, İnsanlarımızın geleceği için bölgemizin huzuru için hepimize görev düşüyor” diye konuştu.

TOPRAKTAN: “GENÇ İLÇESİ BİNGÖL SİYASETİNİN AYNASIDIR”

Fehmioğlu’nun ardından söz alan ve Genç İlçesinin Bingöl siyasetinin aynası olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, “Malum bizimde yarım yamalak siyasi bir kimliğimiz var. Onu korumak için onu ön plana çıkarmak için, siyasi seçimler başladığı zaman kapınıza geliyoruz. Yersiz anlarda kapılarınızı çalabiliyoruz. Bundan hem biz hem de kapısını çaldığımız insanların rahatsız olduğunu fark ediyoruz. 1 Kasım seçimlerinde hem sürenin kısa olması hem de ev ev gezip sizlerden destek istemenin ötesinde Enver hocamız sizlere siyasi mesajını iletmiş oldu ve hasbıhal etme fırsatı yakaladık. Özellikle değinmek istediğim konu hepiniz de çok iyi biliyorsunuz ki Genç İlçesi Bingöl siyasetinin aynasıdır. Biz Bingöl platformunda siyaseti konuştuğumuz zaman diyoruz ki, Genç’in Bingöl’de, Solhan’da, Karlıova’da uzantısı var ve güçlü olduğumuzu kabul ediyorlar. Bunların ötesinde Bingöl’de ikamet eden Gençli aşiret mensuplarının birliktelik görüntüsü sağmaları elimizi daha da güçlendiriyor. Bu seçimlerde birlikteliğimizi hem burada hem Bingöl’de bağıra bağıra duyurursak bize ait olan siyasi kimlik hayatta kırılmaz. Farklı bölgelerden gelen siz değerli kardeşlerimizin bizim vermiş olduğumuz mesajın sizler üzerinden köylerimize, mahallerimize, evlerimize taşınması için vesile olacak. 1 Kasım seçimleri Müslüman kardeşlerimizin ve bizlerin geleceği için çok önemli bakın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için tutturmuşlar diktatördür diye. Başörtüsü ile okula gidemeyen kızlarımızın önünü açan bir adam nasıl diktatör oluyor? Ben istediğim yerde istediğim zaman uçağa binebiliyorsam, üniversiteye rahatça gidebiliyorsam ve daha nice yenilikleri yapan bir adama nasıl diktatör diyebiliyorlar? Bakın Adnan Menderes döneminde derler ki, Deniz Baykal üniversitede öğrenciymiş. Menderes üniversiteyi ziyaret ettiğinde Deniz Baykal, Menderes’in yakasından tutar ve biz özgürlük istiyoruz özgürlük. Adnan Menderes’in de cevabı sen bir vatandaş olarak bir Başbakan’ın yakasından tutup özgürlük isteyebiliyorsan bundan daha büyük özgürlük mü olur? der.  Bakın hiç kimse hedef tahtasında yok sadece Recep Tayyip Erdoğan var. Özgürlük peşinde koşan, barış isteyen gayri Müslüm ülkelerin bile imrenerek ve ne şekilde bu kadar başarılı oldu denilen bir dünyada Recep Tayyip Erdoğan’ı tamda bu zamanda sahiplenmek lazım” ifadelerini kullandı.

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...