Demir, altın madalya kazandı
Balkan Kros Şampiyonası'nda hemşerimiz Medeni Demir Altın Madalya kazandı.
746 defa okunmuş - 21 Ekim 2015 - Çarşamba 11:30

Sırbistan'ın Dimitrovgrad kentinde hafta sonu düzenlenen şampiyonada, Türkiye toplam 6 kategorinin dördünde takım halinde birincilik, birinde de ikincilik elde etti. Türk atletler, beş kategoride ilk 3 sırada yer aldı. Milli krosçu Hasan Pak, erkekler 23 yaş altı 8 kilometrede şampiyon olurken, Karlıovalı hemşerimiz Medeni Demir bu kategoride üçüncülüğü elde etti. Bayanlar 23 yaş altı 6 kilometre yarışında ise Elif Karabulut ikinci, Özlem Kaya üçüncü oldu. Sabahattin Yıldırımcı'nın, genç erkekler 6 kilometrede ikinciliği elde ettiği yarışta, Yunus Emre Çavuşlu da üçüncü sırada yer aldı. Esma Aydemir ise genç bayanlar 4 kilometrede ikinci oldu. Milli atlet Fatih Bilgiç de erkekler 10 kilometre mücadelesini ikinci sırada tamamladı.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, milli atletlerin başarılarından duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Türkiye'nin, hem ferdi hem de takım halinde güzel dereceler elde ettiğini belirten Terzi, ''Genç sporcularımızı da gönderdiğimiz şampiyonayı başarıyla tamamladık'' dedi.

Atletizmde arka arkaya gelen başarıların kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Terzi, ''Çıtamız daha yükseklerde. Balkanlar ve Akdeniz Oyunları'ndan sonra Avrupa ve dünya şampiyonaları ve olimpiyatları düşünüyoruz. Balkan şampiyonalarını küçümsemiyoruz, orada her kategoride kürsüye çıkmamız bize gurur  verdi'' diye konuştu.

Mehmet Terzi, Balkan Atletizm Federasyonları Birliği'nin (ABAF) asbaşkanlığını yürüttüğünü belirterek, Balkanlar'a önem verdiklerini, Balkan ülkelerinin Avrupa'daki sporcu sayılarını artırmak için ortak projeler yürüttüklerini söyledi. Terzi, Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası'nın Edirne'de, Balkan Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nın da Bursa'da yapılacağını anımsattı.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...