Hizmetleri yok sayma alışkanlıkları var
Coşkun, ‘’Bingöl Cumhuriyet tarihinde görmediği hizmetleri AK Parti döneminde gördü fakat bazı kesimler yapılan onca hizmeti hiçe sayıyor’’ dedi.
607 defa okunmuş - 22 Ekim 2015 - Perşembe 11:00

Seçim çalışmaları kapsamında il, ilçe ve belde merkezleri ile köylerde seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, sorunlarını dinlediği vatandaşlara, AK Parti döneminde Bingöl’de yapılan hizmetler ile 1 Kasım sonrası yapılması planlananları anlattı.

 Kabul etme erdemliği gösterilmiyor

 “Seçim çalışmaları kapsamında birçok yere gittik, gitmeye de devam ediyoruz. Toplumun istek ve beklentilerini dinliyoruz. Büyük bir çoğunluk, yapılan hizmetleri takdirle karşılıyor, eksik buldukları dile getirip çözüm önerilerini de paylaşıyorlar. Fakat bazı siyasi çevreler de, Bingöl’de sanki hiçbir şey yapılmamış gibi davranıyorlar ve bunu bir siyasi propaganda olarak yayıyorlar. Her fırsatta ‘ne yapıldı?” sorusunu ortaya atıp halkı yanıltmaya çalışıyorlar. AK Parti’den önce Bingöl’de ne vardı? Hiçbir şey! Üniversite deyince ‘her yerde yapıldı’ deniliyor. Havalimanı deyince ‘her yerde yapıldı’ deniliyor. Hangi hizmetten bahsedilse, ‘merkezi hükümet yaptı’ deyip algı yönetmeye çalışıyorlar. İyi de, AK Parti’den seçilen milletvekilleri de bu Hükümetin bir bireyi değil mi? ‘Eskiden tüm hizmetler batı illerine yapılırken, AK Parti aynı hizmetleri doğuya da yaptı ve adaletsizliği giderdi’ demek gerekmiyor mu? Bugün AK Parti’nin Bingöl’de yaptıklarını kitapçığa dönüştürebiliyoruz ama bunca hizmeti inkâr edenler bir ceviz kabuğunu dahi doldurabiliyorlar mı? Hayır! Tamamen ideolojik yaklaşımlar, hizmetleri görmezden gelme çabaları! Eksiklikler vardır elbet! Yüz tane hizmetten iki üç tanesinde sıkıntı yaşanmış olabilir ama onların da çözümü için çaba gösteriliyor. Fakat inkârcı çevreler, yüz tane hizmeti görmezden gelip iki tane eksiklik üzerinden AK Parti’ye saldırıyorlar. Bunu iyi görmek ve okumak lazım. Halkımız, bu propagandaları yapanlara ‘siz bir eserinizi gösterin’ diyebilmeli! Buna da ‘iktidarsınız sizin yapmanız lazım’ cevabını vereceklerdir mutlaka! Ama hatırlatmak lazım ki, bu ülkede AK Parti’den önce de hükümetler vardı ve ne yazık ki Bingöl hiçbir dönemde olmadığı kadar AK Parti döneminde hizmet aldı, gelişmeye başladı. İdeolojilerin geleceğimize hiçbir katkısı yoktur! Tamamen günü kurtarma çabalarıdır. Bizler hizmet için bir yarış içerisindeyiz. Eksiklikler varsa eleştirilebilir ama yapılanlar görmezden gelinemez. Bu hiçbir vicdana sığmaz! ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’ atasözüne kulak verirsek, tablo daha da net görülür. Halkımızdan beklentimiz, ideolojik söylemlere ve haksız eleştirilere takılmadan, yapılanları ve yapılacakları görerek sandıkta kararlarını vermeleridir” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...