Demirel: Tablo ortada
HDP adayı Demirel, Cevdet Yılmaz’ın Kalkınma Bakanı olduğu dönemlerde Bingöl’ün yardıma muhtaçlıkta ve karşılıksız çekte birinci sırada olduğunu söyledi.
822 defa okunmuş - 23 Ekim 2015 - Cuma 10:01

HDP Bingöl Milletvekili Adayı Mahmut Demirel, “Tablo böylesine net bir şekilde ortadayken ve Bingöl ile ilgili herhangi bir temel sorun çözülememişken Cevdet Yılmaz'ın Zengin görünümlü Lüks Şömine karşısında ulusal basına mülakat vermesinin değerlendirmesini Bingöl halkının vicdanına bırakıyorum” dedi.

Cevdet Yılmaz’ın Kalkınma Bakanı olduğu dönemlerde Bingöl’ün yardıma muhtaçlıkta ve karşılıksız çekte birinci sırada olduğunu söyleyen HDP Bingöl Milletvekili Adayı Mahmut Demirel, “Tablo böylesine net bir şekilde ortadayken ve Bingöl ile ilgili herhangi bir temel sorun çözülememişken Cevdet Yılmaz'ın Zengin görünümlü Lüks Şömine karşısında ulusal basına mülakat vermesinin değerlendirmesini Bingöl halkının vicdanına bırakıyorum”dedi. Cevdet Yılmaz’ın Kalkınma Bakanı iken Bingöl’ Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın katıldığı hiçbir televizyon programında Mayıs 2009’dan itibaren aralıksız olarak kabinede yer almasına rağmen kendisi ile gelinen noktada Bingöl'ün yardıma muhtaçlık oranında %21,17 ile birinci sırada, Karşılıksız çek oranında %13,6 ile birinci sırada, ÖSYM başarısında 66. Sırada ve yaşanabilir iller sıralamasında ise 66. Sırada yer almakta olmasına bir izah getirdiğine şahit olamadım. Tablo böylesine net bir şekilde ortadayken ve Bingöl ile ilgili herhangi bir temel sorun çözülememişken Cevdet Yılmaz'ın Zengin görünümlü Lüks Şömine karşısında ulusal basına mülakat vermesinin değerlendirmesini Bingöl halkının vicdanına bırakıyorum” dedi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...