Emin Mollaoğlu vefat etti
Gazetemiz kurucu imtiyaz sahiplerinden Emin Mollaoğlu vefat etti
4356 defa okunmuş - 26 Ekim 2015 - Pazartesi 11:28

Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Üyesi, Basın Şeref Kartı sahibi, Bingöl Gazetesi kurucusu ve imtiyaz sahiplerinden Emin Mollaoğlu dün İstanbul’da vefat etti.

Mollaoğlu’nun cenazesi bugün öğle namazının ardından Şakirin Camisi’nden alınarak Çekmeköy (Yeni) Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Basın Şeref Kartı ve 2003 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi gazeteci Emin Mollaoğlu’nu kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar hizmet veren Emin Mollaoğlu’nu sevgi ve saygıyla anıyoruz. Değerli gazeteci Emin Mollaoğlu’nun ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

EMİN MOLLAOĞLU KİMDİR?

1930 yılında Bingöl’de doğdu. Mesleğe 1949 yılında Yeni Sabah Gazetesi'nde polis muhabiri olarak başladı. İstanbul Ekspres, Devrim ve Olay gazetelerinde çalıştı. TRT, Anadolu Ajansı, Günaydın, Hürriyet gazetelerinde muhabirlik yaptı. Bingöl’de yayınlanan Haftalık Bingöl gazetesini 1960 yılında devralarak günlük hale getirdi.

İstanbul’da Bu Dünya adlı haftalık bir gazete yayınladı. Türk Basın Birliği Yönetim Kurulu ve Basın Kartı Komisyon Üyeliği yaptı. Çeşitli konularda resmi ve özel kuruluşların verdiği toplam 36 ödül sahibi. Emin Mollaoğlu, evli ve sekiz çocuk sahibiydi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...