Evleri su bastı
3 gündür aralıklarla devam eden yağmurda 50’e yakın evi su bastı. Belediye 2 ekiple baskınlara müdahale etse de çalışmalar yetersiz kaldı.
961 defa okunmuş - 27 Ekim 2015 - Salı 16:40

Yenişehir, TOKİ, ve Düzağaç’ta birçok evi su bastı. Kanalizasyonlar patladı. Su baskını yaşayan vatandaşlar belediye yetkililerine ulaşamadı.

İnönü Mahallesi C-26 Blok bodrum katındaki daireleri su bastığını belirten Nevzat Ertuğrul ‘’Valilik ve Belediyeye ulaşamadık. İl özel idaresinden yardım istedik. 3 gündür yağmur yağıyor. Belediye’nin özel bir çalışma grubu kurup afet çalışması yapmalı. TOKİ binalarında arka kısmında bulunan yangın merdiveni için açılan kapıdan su alıyor’’ dedi.

Yenişehir Mahallesi Damla Sokak Elif apartmanda ikamet eden Tandoğan ailesinin evi kanalizasyon hatlarının tıkanması sonucu su bastı. Evde yaşlı yatağa mahkum vatandaşların bulunduğu belirten Sevha Tandoğan, ‘’Belediye’yi sabah 7.30’dan beri arıyorum. Önce bir aracın çalıştığını söylediler. Tepki gösterince ekiplerin çalıştığını sırayla müdahale yapılacağını söylediler. Saatler oldu gelen yok. Eşyalarımın çoğu kullanılamaz hale geldi. Evi dize kadar su basmış, bütün eşyalarım su içinde’’ dedi.

Hafta boyu sürecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağıştan dalayı meydana gelebilecek sel, su baskını yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...