Genç’te toplu taşıma dönemi başlıyor
Genç’te toplu taşıma için 6 adet dolmuş tahsis edilecek. Şehir içi trafik ve ışıklı uyarı sistemi kurulacak.
776 defa okunmuş - 28 Ekim 2015 - Çarşamba 09:02

Genç İlçe Trafik Komisyonu Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşti.


Toplantıda İlçenin genel trafik düzeni ve güvenliği ile gündem konuları görüşüldü. Mevzuatta öngörülen çerçevede görüşler alındı ve gündemdeki konular karara bağlandı.

Alınan kararlar şöyle:

1. Genç Belediye Başkanlığı’nın okul servis taşımacılığında ‘‘S’’ plaka kullanım hakkı talebi değerlendirilerek 8 adet servis plakası tahsis edilmesi komisyonca uygun görülmüştür.

2. İlçe Trafik Komisyonunca vatandaşların talepleri dikkate alınarak İlçe Merkezinde şehir içi yolcu taşımacılığı için 6 adet ilçe içi dolmuş tahsis edilmesi uygun görülmüştür. Özellikle yeni yapılan Genç İmam Hatip Lisesi, Genç Anadolu Lisesi ve 200 kişilik öğrenci yurdu, Genç YİBO ve yeni sanayi sitesi, Eski cezaevi konutları, Yeni Devlet Hastanesi, arasında büyük ölçüde ulaşım kolaylığının sağlanacağı bildirildi. Böylece okulların önünden dolmuş geçecek bu da hem öğrencilere ve öğrenci velilerine büyük kolaylık sağlanmış olacak.

3. Genç İlçe merkezinde Trafik ve Işıklı Uyarı Sistem düzenlemesi yapılabilmesi talebi değerlendirilerek kavşaklara ışıklı sistem konulması, gerekli yerlere uyarı levhaları, trafik levhaları konulması uygun görülmüştür.

Alınan kararlarla ilçede yaşayan vatandaşlarımıza daha güvenli ve daha rahat bir ortamda ulaşım imkânı sağlanması amaçlanmıştır. Şehir içi ulaşımda özellikle ilçenin en uç noktalarından başlanarak hiç kimseyi mağdur etmeden en rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlayacak şekilde güzergâh planlanması yapılmıştır. Vatandaşlarımıza özellikle park yasağına dikkat etmeleri, ilçe trafiğinde önemli rahatlama sağlayacaktır.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...