804 tablet bilgisayar dağıtıldı
Mevlana Anadolu Lisesi öğrencilerine 804 tablet bilgisayar dağıtıldı.
640 defa okunmuş - 29 Ekim 2015 - Perşembe 10:31

Fatih projesi kapsamında dağıtılan tablet törenine Vali Yavuz Selim Köşger, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı katıldı. Törende konuşan Vali Köşger şu bilgileri verdi: Cumhuriyetimizin 92’inci yıl dönümünü yarın inşallah tüm ülkede kutlayacağız. Bu bayramı bugün Bingöl’de biraz daha farklı kutluyoruz. Gözümüzün nuru, geleceğimizin garantisi çocuklarımızın daha iyi eğitilmesi için tablet dağıtım programını gerçekleştiriyoruz. Bugün Mevlana Anadolu Lisemizde program icra ettik. Şu ana kadar yaklaşık 6 bin adet tablet dağıtıldı. Bugün burada da 9 ve 10’uncu sınıflarda tablet dağıtım programı icra edildi.

Ayrıca 2232 adet etkileşimli tahta ilimizde 99 okulda kurulmuş vaziyettedir. Etkileşimli tahta ve bilgisayar alt yapısı kullanılarak eğitim uygulaması devam ediyor. Öğrencilerimizin daha iyi imkanlarla eğitim almaları için Bingöl’de fiziki altyapıları yeniliyoruz. Son bir yıl içerisinde 43 tane okulumuzun yeniden inşası için temellerini attık. Bunların bir kısmını da birkaç hafta önce bitirdik ve öğrencilerimiz daha iyi fiziki ortamlarda hem bina hem de teknoloji olarak daha donanımlı sınıflarda, dersliklerde ders almaya başladılar.

İnşallah ülkemizin daha aydınlık ufuklara gitmesi noktasında Bingöllülerin, Bingöllü gençlerimizin de çok büyük katkısı olacak. Bizler de bunun gayreti, çalışması içerisindeyiz’’ dedi.

Down Sendromlu Öğrenciye tablet hediye edildi

Yavuz Selim Köşger, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nu ziyaret ederek, okul öğrencisi Ahmet Alkal’a tablet hediye etti.

Vali Yavuz Selim Köşger, Sanat Sokağı’nda düzenlenen bir sergiyi gezerken, Down Sendromlu öğrenci Ahmet Alkal ile sohbet etmiş, bu sohbet esnasında Sayın Valimizden tablet talebinde bulunan Alkal’a hediye tablet sözü vermişti. Dün Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nu ziyaret eden Vali Köşger, burada eğitim gören Ahmet Alkal’a söz verdiği tableti hediye etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...