Ağralı, Frankurt maratonunda koştu
Hemşehrimiz Yavuz Ağralı 34. Frankfurt maratonunda 42 kilometreyi 2:19:38 ile koştu.
861 defa okunmuş - 29 Ekim 2015 - Perşembe 10:15

Hastalanması nedeniyle barajı 2 dakika ile kaybettiğini söyleyen Ağralı Ocak’ta Dubai’de Nisan’da Londra’da olimpiyatlarda koşmak için Vali, Belediye Başkanı, siyasetçi ve işadamlarından destek istedi.  

Ağralı şöyle konuştu: ‘’Bingöllüyüm. Kültür Mahlesinde Oturuyorum. Aslen Solhanlıyız.

Şuan Niğde de okuyorum. Beden eğitimi öğretmenliğini bitirdim. Şuan antrenörlük bölümünü okuyorum. 13 yıldır atletizmle uğraşıyorum. 25 Ekim’de Almanya’nın Frankfurt kentinde 34. Frankfurt maratonu yapıldı. Bu yarışa şubat ayından beri hazırlanıyorum. Yazın iki ay Bingöl’de hazırlandım. Sonra Erzurum’a kampa gittim. 

Bir ay Erzurum’da kaldım. Daha sonra Ankara’da 15 gün kalıp Frankfurt’a gittim. Yarışa bir hafta kala hastalandım. Güç kaybettim. Ben Almanya’ya olimpiyat barajını geçmeye gitmiştim. Ona göre antreman yaptım. Yarış içerisinde rahatsızlıklar geçirdim. 35. Km’ye kadar olimpiyat barajını geçiyordum. Rahatsız olmasaydım büyük ihtimalle barajı geçerdim. Olimpiyat derecesi 2 saat 17 dk’dır. Ben 2:19:38 koştum. Maraton mesafesi 42 km 195 metredir. Bir Bingöllü olarak olimpiyatlarda yarışmak istiyorum. Buda bir ilk olacaktır. Bu kadar yaklaşmışken büyüklerimizden

destek bekliyorum. Sadece 2 DK 38 SN kaldı. Geçen yıl avrasya maratonunda 2:22:50 koştum. Yaklaşık 3 DK 12 SN derecemi indirdim. Olimpiyat içinde sadece 2 DK 38 SN kaldı ve bu imkansız değildir. Vereceğiniz destekle bu 2 dakikayı da indireceğime inanıyorum. Çünkü zorluklardan hiç kaçmadım. Hep mücadele ettim. Olimpiyat barajını geçmek için iki yerde deneyeceğim. Ocak ayında Dubai maratonuna gideceğim.  Nisan ayında da Londra maratonuna gideceğim.  İkisinden birine de gidebilirim. Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve iş adamlarımız olimpiyatlarda yarışmamı istiyorlarsa desteklerini bekliyorum. Destek verecek herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi. 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...