Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 92. yıldönümünü nedeniyle Vali Yavuz Selim Köşger, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman ve Bingöl Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Valilik Makamında tebrikleri kabul etti.
545 defa okunmuş - 30 Ekim 2015 - Cuma 10:10

Valilik Makamında gerçekleştirilen kabul töreninin ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eski Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Kutlamalar  kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

Törende konuşan Vali Yavuz Selim Köşger: Bu millet, başında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere en namüsait şartlarda bile namusunu ve değer atfettiği hiçbir kutsalını çiğnetmemiş en olumsuz şartlarda bağımsızlığını, egemenliğini ve vatanını korumayı bilmiştir.

Bugün geldiğimiz noktada ülkemizin etrafı kan gölü, coğrafyamızın etrafı çepeçevre insanlık dramı yaşıyorken birçok uygarlığa beşiklik etmiş bu coğrafya şimdi tüm dünyanın gözleri önünde tarihinin en büyük insanlık dışı uygulamalarına şahitlik ediyorken, biz bugün ülkemizde barış içinde, huzur içinde refah ve esenlik içinde yaşayabiliyorsak, bu Cumhuriyetin ve onu kuranların attığı sağlam temellerin sayesindedir. Evet, sevgili gençler, sevgili Bingöllü hemşehirlerim Cumhuriyetimizin kıymetini bilelim ve onu daha ileri bir noktaya taşımak için dört elle sarılalım’’ dedi.

Cumhuriyetin  92. kuruluş yıl dönümü, yapılan gösterilerin ardından sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı törenine Vali Yavuz Selim Köşger 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Cumhuriyet Başsavcısı Celal Aygül, Vali Yardımcıları Numan Tahir Şimşek ve Muhammet Fuat Türkman, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer, kamu kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...