Yaydere Köyü sandığa gitmedi
Genç'e bağlı Yaydere köyünde içilecek suyun dahi olmadığını belirten vatandaşlar, hayvanların su içtiği dereden evlerine su taşımak zorunda kaldıklarını gerekçe göstererek, sandık başına gitmeme kararı aldı.
687 defa okunmuş - 02 Kasım 2015 - Pazartesi 07:33

Köylerinde 32 hanenin olduğunu ve köyde 200 kişinin yaşadığını belirten Yaydereliler, devletin kendilerine sahip çıkmadığını ifade ettiler.

Köyün dışındaki derelerden evlerine su taşıyan köy halkı, durumu defalarca ilgili mercilere ilettikleri halde, kendileriyle kimsenin ilgilenmediğini ileri sürerek, köyde bulunan toplam 125 seçmen ile birlikte böyle bir karara vardıklarını ifade etti.  

Köylerindeki sıkıntıları anlatan Yaydere Muhtarı Abdullah Serin, “Köylülerimiz derelerden su çekiyorlar. Bu su da bulanık, tozlu bir de sağlıklımı, Sağlıksız mı? Görüyorsunuz, yetkililer de görsün halimizi. Bu gördüğünüz dere suyudur.  Hayvanlarımız gelip buradan su içiyorlar. Bizler de buradan içiyoruz'' diyerek tepkisini dile getirdi.

t-size:10.5pt; font-family:"Arial","sans-serif";color:#2D2D2D;border:none windowtext 1.0pt; mso-border-alt:none windowtext 0cm;padding:0cm;background:white'>Milletvekili adayı kazadan yara almadan kurtulurken araç kullanılamaz hale geldi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...