1896 hükümlüye 35 seminer verildi
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, 1896 hükümlünün katıldığı 35 seminer düzenledi.
674 defa okunmuş - 04 Kasım 2015 - Çarşamba 06:30

Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının denetimli serbestlik hizmetlerine katkılarını sağlamak amacıyla 2014 yılında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde 2015 yılında yapılan çalışmaların gözden geçirilmesi, 2016 yılında yapılacak çalışmaların planlanması ve katkı sağlayanlara plaket takdimi için Bingöl Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce toplantı düzenlendi.

 

Toplantıya; Cumhuriyet Savcısı Uygur Meydan, Denetimli Serbestlik Müdürü Orhan Kaykaç,  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Sari,  İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, Sağlık Müdürü Abdullah Demir, Müftü Mecit Can, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ahmet Burtaşkiray katıldı.

Toplantıda Sosyolog Zülküf Elçi‘nin sunumunda, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından '' Öfkeyle Başa Çıkma'', Müftülük tarafından '' İslamda Hoşgörü ve Müsamaha'', Sağlık Müdürlüğü tarafından '' Bulaşıcı Hastalıklar ve Korunma Yöntemleri'', İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından '' Doğal Afet ve Acil Yardım'' ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ''Milli ve Manevi Değerler'' konularinda 2015 yılı içerisinde 35 adet seminer faaliyetinin gerçekleştirildiği ve bu semenirlere 1896 yükümlünün katıldığı belirtildi.

 

Toplantıda ve yine 2016 yılı içerisinde denetimli serbestlikten yararlanan yükümlülere verilecek seminerlerin tarih, sayı ve yerleri proğramlanarak 2016 yılı seminer takvimi oluşturularak imza altına alındı.

Toplantı Kurum Müdürlerine katkılarından dolayı Cumhuriyet Savcısı Uygur Meydan tarafından plaket verilmesiyle sonlandı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...