Halkımız huzur ve kardeşliği onaylamıştır
Sözen, seçimlerin huzur ve güven içerisinde geçtiğini halkın huzuru ve kardeşliği onayladığını söyledi.
562 defa okunmuş - 05 Kasım 2015 - Perşembe 10:03

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen seçim sonuçları ile ilgili basın açıklaması yaptı. 1 Kasım’da halkıın hem iktidar partisine hem muhalefet partilerine, hem de iç ve dış şer odaklarına topyekûn cevap verdiğini söyleyen Sözen şu ifadeleri kulandı: ‘’ Her kesimin sonuçlardan kendisine pay çıkarması gereken konular vardır. Ama özellikle Hükumetimizin buradan net olarak şu sonucu çıkarması gerekmektedir. Çözüm süreci ile Kamu Güvenliğini bir birinden ayırması, Terör örgütü PKK ve Şehir yapılanması KCK ya yönelik operasyonların aralıksız sürdürülmesi, PKK Terör örgütü silah bırakmadığı müddetçe hiçbir şekilde müzakere edilmemesi, masaya oturulmaması gerekmektedir. Çözüm sürecinde yaşanan hataların tekrarlanması halinde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracaktır.

1 Kasım seçim sonuçları gösteriyor ki, halkımız tercihini milli ve manevi açıdan güçlü tam bağımsız bir Türkiye den yana kullanmıştır. Halkımız içten ve dıştan müdahalelere karşı olduğunu, siyasilerin sorunların çözümünden kaçmasını kabullenmediğini, uzlaşı kültüründen yana olduğunu, halkın siyasi tercihlerini kullanırken güvenlik, ekonomik ve maneviyatı ön planda tuttuğu bir kez daha göstermiştir.

Siyasilerimizin bu mesajları doğru okuması ve gelecekte halkın hassasiyetlerini göz ardı etmemesi en büyük beklentimizdir’’ dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...