2. Meslek Lisesi tamamlanıyor
3 atölye, 16 derslik, spor kompleksi ve 200 kişilik yurt Mart’ta teslim edilecek.
1672 defa okunmuş - 13 Ocak 2017 - Cuma 10:53

13 milyon lira bedelle Sedat Borlukan İnşaat tarafından yapılan proje hakkında bilgi veren firma yetkilisi Serhat Bünül, 6 binadan oluşan projenin bitme aşamasına geldiğini, önümüzde eğitim yılında öğrencilere hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Ekinyolu Köy sınırları içinde Polis Özel Harekat Binasının arka tarafına yapılan projenin TOKİ tarafından ihale edildiğini söyleyen Bünül, “Haziran 2015 yılında ihale yapıldı. Nisan ayında iş bitirme süresi doluyor. Hükümetin memleketimize yaptığı yatırım, özverili çalışma sonucunda zamanında hatta daha erken bitirilecek.

Projede inşaat, motor ve tesisat atölyeleri bulunuyor. Bu atölyelerde lise çağındaki öğrenciler meslek edinecek ve okul bitiminde usta olarak ayrılacak. Bingöl’de ilk defa bu bölümlerin lise döneminde eğitimi verilecek. Hali hazırda Bingöl’de mesleki eğitim anlamında sadece 1 lise bulunuyor. Bu lise mobilya ve güneşten enerji üretme projelerinde büyük başarı gösterdi. Yeni yapılan atölyelerle birlikte iki okul eşgüdüm içerisinde daha başarılı projelere imza atacaktır. Yeni atölyelerde inşaat, motor ve tesisat üzerine eğitimler verilecek. Bu 3 sektör Bingöl’de faal, hareketli bir sektör. Sanayileşme konusunda bu atölyeler büyük bir güç olacak. Bu 3 sektörde dışa bağımlılık zamanla azalacak.

Yapılan proje 6 binadan oluşuyor. 3 atölye binası, 1 spor kompleksi, 200 kişilik yatılı yurt ve 16 derslik lise bulunuyor. Bingöl’ün ikinci Meslek Lisesi olacak okulda 480 kişi eğitim görecek. Uygulamalı eğitimle öğrenciler, kalifiyeli eleman olarak bu okuldan mezun olup, memleketine ve ülkesine faydalı bireyler olacak” dedi.

Haber: İsmail GÜRSAÇTI

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...