Türkiye Birincisi Bingöl’den
Üniversiteye giriş sınavında Özel Hürriyet Koleji öğrencisi Ahsen Zeynep Kaya Türkiye birincisi oldu.
1746 defa okunmuş - 30 Mart 2017 - Perşembe 11:47

Özel Hürriyet Koleji’nde okuyan Ahsen Zeynep Kaya, 2017 YGS’ de 4 dalda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oluğa ailesine, arkadaşlarına, okuluna ve Bingöllülere büyük bir mutluluk yaşattı.

2017 YGS’ ye giren 2 milyonu aşkın öğrencinin içerisinde 4 dalda (YGS-1, YGS -2, YGS- 5, YGS- 6) Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya, ö bu başarısı ile Bingöl tarihinde bir ilke imza attı.

Ahsen Zeynep Kaya, Matematik Testinden 40 doğru, Fen testinden 40 doğru ve Sosyal Testinden 38 doğru yaparak toplamda 160 sorunun 158’ni doğru cevaplayarak 4 dalda Türkiye birincisi oldu.

Ahsen: Çok çalışarak değil programlı çalışarak başardım 

Ahsen Zeynep Kaya: “ Çok çalışmak önemli değil düzenli çalışmak, belirlenen konuları bitirmek,   eksiklikleri hocalarla birlikte çalışarak tamamlamak önemli olan. Günlük çok fazla çalışmaktan ziyade programlı çalışmak başarılı olmamı sağladı. Okulun en rahat öğrencisiyim düşünüyorum. Sosyal Aktiviteleri kaçırmamaya çalıştım. Hocalarımın büyük desteği oldu. 2 yanlış yaptığımı biliyordum. Benden daha iyi yapanların olduğunu düşünüyordum. Birinci olmam benim için sürpriz oldu. Mutluyum. Cerrahpaşa ve Çapa Tıp fakültesini düşünüyorum” dedi.

Baba Emin Kaya: Güzel yerlere gelmesini bekliyorum

Babası Mehmet Emin Kaya: “Kızımın başarısına çok sevindim. Hürriyet Koleji öğretmenlerine, yöneticilerine, arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Güvendiğim için çocuğumu Hürriyet Kolejine verdim. Gözüm arkada değildi hiçbir zaman. İyi bir eğitim verdiler. Güzel yerlere gelmesini bekliyorum” dedi.

Nizamettin Etdöğer: Üniversite hayatı boyunca burs vereceğiz

 

Hürriyet Koleji Kurucusu Nizamettin Etdöğer: “Öğrencimizin ciddi bir yetenek ve kabiliyetinin olduğunun farkındaydık. Umudumuz vardı. İlk 10’a gireceğini düşünüyorduk. Son zamanlarda öğrencimizin azmi ve düzenli çalışması bu bize ayrı güven verdi. Sınav sabahı sonuç ne olursa olsun Ahsen gönlümüzün şampiyonuydu. Akademik başarının yanında kişiliği, ahlakı, mütevaziliği, alçak gönüllülüğüyle Ahsen, örnek bir kişilik oldu. Bu sonuç bizi onurlandırdı.   Bingöl eğitim tarihinde bir ilk olan bu başarı Bingöl eğitim camiasının doğru yolda olduğunu göstermektedir.

‘Aklın Işığı Kalbin Nuru’  vizyonuyla yola çıkan Özel Hürriyet Okulları ile Türkiye birinciliğini kazanan Ahsen Zeynep Kaya öğrencimizi tebrik ediyoruz. Öğrencimizin bu başarısına katkı sunan anne, baba ve öğretmenlerini kutluyoruz.

Geçen yılda TEOG  1 ve 2’de bütün soruları doğru yapan öğrencimiz oldu. Ahsen’in başarısı Bingöl’de ilk oldu. Bingöl için, eğitim camiası için büyük bir moral oldu. Öğrencilerimizin ufkunu açacak bu başarı. Öğrencimizi tebrik ediyorum. Hürriyet Koleji olarak, Ahsen’e Üniversite hayatı boyunca aylık 500 lira eğitim bursu vereceğiz” dedi. Haber: Hivda Bazancir

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...