Özsoy: Evet çıkarsa ekonomi bozulur
HDP’li Özsoy, “Evet çıksın bu caddenin üzerindeki dükkanların yarısı kepenk kapatmak zorunda kalacak” dedi.
1210 defa okunmuş - 03 Nisan 2017 - Pazartesi 11:30

HDP PTT kavşağında ‘Mutlaka Kazanacağız’ sloganıyla referandum mitingi yaptı. Saat 16:00’da başlayan mitingte konuşan HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Evet çıkarsa Dünya’nın Türkiye’ye ekonomik ambargo uygulayacağını iddia etti.

Özsoy şöyle konuştu: “Bingöllüler akıllarıyla vicdanlarıyla 16 Nisan’da sandığa gidip, bu referandumu tarihin çöp sepetine atacaklardır. Bugün şu abluka meydanında aramızda olmak isteyipte binbir türlü nedenden dolayı burada olmayan binlerce insan var. Korkuyla, şantajla, işten atarım, dükkanları kapatırım baskısıyla, cezaevine gönderirim, gözaltına alırım baskısıyla toplumun önemli bir kesimini sindirdiklerini düşünüyorlar. 7 Haziran’da postane kavşağından Dörtyol’a kadar insan doldurduk çünkü herkes barış gelecek diyordu. 7 Haziran’dan sonra Bingöl’de 500’den fazla gözaltı, 100’den fazla tutuklama oldu. Bu zulmü Bingöl halkının vicdanına bırakıyorum. Enver Fehmioğlu, Cevdet Yılmaz bütün bu zulüm olurken arkalarına Vali ve kaymakamı alarak Evet kampanyası yürütüyorlar. Bu kadar insanı sudan gerekçelerle cezaevine attıkları zaman neden ses çıkarmadınız iye sorarlar adama. Vicdanınız mı kurudu sizin. Sonra çıkıp Cevdet Bey, diyor ki; ‘Bizi Başkan yapın size yatırım getireceğiz.’ Yahu 15 yıldır iktidarsınız, 6 yıl Kalkınma Bakanlığı yaptın, Bingöl gelişme sıralamasında 4 sıra geriledi. Kim inanır size bundan sonra. Hepimiz vizesiz Avrupa’ya gidecektik şimdi Bakanlar uçaklarını indiremiyor” dedi.

Referandumun parti meselesi olmadığını söyleyen Özsoy, paketin içeriğine göre oy kullanılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “ Başkanlık sistemi çıkarsa bütün Dünya Türkiye’yi sürüm sürüm süründürecek. Her seçimden önce bir Devlete meydan okuyor Erdoğan. İsrail’e one Munite dedi Mavi Marmara’yı 20 milyon dolara sattı. Mısır’da Müslüman Kardeşler dedi Sisi’ye elçi gönderiyor. Esed’e katil dedi, Esed ile anlaşma yoluna gidiyor. Rusya’ya meydan okudu, sonra özür mektubu yazdı. Yani söyleyipte arkasında durduğu tek bir cümlesi yok. Evet çıksın bu caddenin üzerindeki dükkanların yarısı kepenk kapatmak zorunda kalacak. Adam kendisini kurtarmak için bütün memleketi ateşe atmış durumda. Ekonomik kriz daha görmedik biz. Evet çıkarsa Dünya ambargo kayacak bize. Bizim derdimiz bu ülkeye barış getirmektir. Barışı onlar Başkanlık için devirdi. Hepimizin kurtuluşu diyalog ve çözümdür.” dedi.

PTT kavşağında yapılan mitingi yaklaşık 300 kişi izledi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...