Yeni anayasayla devlet mükemmelleşecek
Kanaat önderlerinden Atik Korkutata, “Yeni Anayasa ile Devlet varolan noksanlıkları da tamamlamakla mükemmelleşecektir” dedi.
1060 defa okunmuş - 04 Nisan 2017 - Salı 10:32

16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili açıklamalarda bulunan Kanaat önderleri Atik Korkutata yaptığı açıklamada, mevcut anayasadan bütün kesimlerin şikayetçi olduğunu belirterek, şöyle dedi: “Mevcut anayasayı tahlil ederken şunu biliyoruz ki tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin ortak söylemi şuydu: ‘Bu cuntacıların halka dayattıkları yasalardan ne zaman kurtulacağız? Bu başçavuşların beygirlerinin nalları altında eziliyoruz’ diyorlardı. Bu zar-u figanlar kabul gördü. Hür meclis, hür parlamenterlerin yaptığı bu sivil anayasa değişikliğini halkın oylarına sunmuşlardır. Evet, buna sadre şifa diyoruz. Türkiye’nin buna ihtiyacı vardı.”

 

Korkutata, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa değişikliği tek adam olacağı yünündeki ifadelerin gerçeği yansıtmadığını savundu.

 

Cumhurbaşkanı hakkında yalan yanlış beyanlarda bulunanlara karşı şöyle cevap verdi:

“Bu millet akılıdır, kime güveneceğini bilir. Bakınız 14 yılda kansız ve tanksız, tanksız ve kansız devrimleri saymakla bitmez. Tüm ana dillere, inançlara hürriyet getirdi. Cami, cem evleri ve kiliselere serbestlik geldi. Yani ceberut devlet şekline son verdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı bu devrimler bütün kesimler tarafından kabul gördü. Bu hizmetler tek adam için değil, bütün ülke için yapılmıştır.”

 

Türkiye’nin son yıllarda önemli gelişmeler kaydettiğine işaret eden Korkuata, bu gelişmelerin doğal olarak Türkiye düşmanlarını kıskandırdığını aktardı.

Korkutata, şöyle dedi: “Yeni devlet, yeni yaşam, yol, fakülte, havayolları, gelişmek için ne varsa yapılıyor. Var olan noksanlıkları da tamamlamakla mükemmelleşecektir. İşte bunları hazım etmeyen, kıskanan Avrupa ve taşeronları telaştadırlar. Korkunun ecele faydası olmaz. Arif şöyle demiştir: ‘Takdir-i Hüdâ kuvve-i bâzû ile dönmez. Bir şem'a ki Mevlâ yaka, üflemekle sönmez’ Rüzgâr hangi yönden eserse essin kefereler, fecereler ne derse desin inşallah üreten, bir birini seven herkese karşı adaleten ayrılmayan, kanun ve nizamlara saygın bir devlet olmaya gidiyoruz.”

 

“Geleceğimiz için evet”

Konuşmasının devamında meşayihlerin “Ya Rab! camilerimizi ezansız ve cemaatsız bırakma, milletimizi öndersiz ve başsız bırakma, devlet rüesalarımız herkese ama her kesime karşı adaletten, adaletten ayırma.” duasını dile getiren Korkuata, “Bu temenniler hayat bulsun, nizamı alem rahat etsin, muasır medeniyet hayat bulsun, bunlar hedefimiz olsun. Bu bizim şiarımız ve hedefimiz olsun. Bu vesile ile tüm sağduyu sahiplerini ‘evet’le hayat bulmaya davet ediyorum. Zira inandığımız ve uğruna emek verdiğimiz tüm çalışmalar birer ibadettir. Bu ibadetler roji mahşerde inşallah iyi amel olarak dönecektir.” şeklinde konuştu.

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...