3 Öğrenci TEOG’ta Türkiye Birincisi Oldu
Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu öğrencilerinden Eslem Bingöl, Eylül Başaran ve Kalencik ortaokulu öğrencilerinden Helin Artan tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.
1501 defa okunmuş - 29 Nisan 2017 - Cumartesi 16:20

TEOG’da 3 öğrenci ile Türkiye Birincisi çıkaran Karlıova ilçesi büyük bir başarıya imza attı. TEOG-2 sınavındaki tüm soruları cevaplayan Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu öğrencilerinden Eslem Bingöl, Eylül Başaran ve Kalencik ortaokulu öğrencilerinden Helin Artan başarılarını öğretmenlerine borçlu olduklarını söylediler.

Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Eslem Bingöl, başarısını öğretmenleri ve ailesine borçlu olduğunu belirterek, “Sınavda sorulan 120 sorunun tümünü doğru yanıtladığım için çok mutluyum. Başarımı öğretmenlerim ve aileme borçluyum. Kitap okumayı çok seviyorum. Sınava hazırlık sürecinde bol bol soru çözdüm. Etüt merkezindeki öğretmenlerimin kontrolünde ders çalıştım. Özellikle anlamadığım konuları ya da çözemediğim soruları öğretmenlerime sordum. Gururluyum, bu başarımı öğretmenlerime ve aileme hediye etmek istiyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin en iyi liselerinde okumayı çok istiyorum

Sınava yaz tatili ortasında hazırlanmaya başladığını belirten Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Eylül Başaran ise, “Ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi çünkü konular daha iyi kavranılıyor. Ayrıca öğretmenlerimi derste dikkatli dinlemem, başarımda büyük bir etken oldu. Türkiye’nin en iyi Liselerinde okumayı çok istiyorum. En büyük hedefim Ülkeme en iyi şekilde hizmet edebilmek için Lise hayatımıda bu başarıyı yakalamaktır” dedi.

Çok gururluyuz

İki öğrencisini Türkiye Birincisi olarak sınavlara hazırlayan Hüseyin Hüsnü Tekışık ortaokulu Müdürü Nihat Ekincioğlu ise, Öğrencilerinin başarısını kutlayarak “Çok gururluyuz. Öğrencilerimizden böyle bir başarı bekliyorduk. Bu öğrencilerimiz 6.sınıftan beri istekli, gayretli bir şekilde çalışıyordu. Öğrencilerimizin başarılı olması için sadece ders çalışması yetmiyor. Ya da hiç ara vermeden ders çalışmak, doğru bir tutum değil. Sınava hazırlığı son yıla bırakmak hatta son günlere bırakmak gibi negatif düşünceler öğrencilerin yaptığı sık hatalardan biri. Öğrencilere tavsiyem; düzenli ve periyodik ders çalışmak, konu tekrarı yapmak, çeşitli yayınlardan faydalanarak deneme yapmak ve en önemlisi dersi derste öğrenmek gibi yöntemlerle sizler de büyük başarılara imza atabilirsiniz” diye konuştu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...