Hesarek’te Kayak Yarışması
Hesarek Kayak Tesisi’nde 30 yaş üstü Kayak Yarışması yapıldı
705 defa okunmuş - 05 Şubat 2018 - Pazartesi 09:46

Kayak sezonunun açılmasıyla Hesarek Kayak Merkezi büyük ilgi görüyor. Haftasonu ziyaretçi akının uğrayan Hesarek Kayak Tesisinde Cumartesi günü 3 yaş grubunda Marter’lar kayak yarışması düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 30 - 40, 40 - 50 ve 55 yaş üstü üç kategoride yapılan kayak yarışması büyük ilgi gördü.

Vali Ali Mantı, Hesarek Kayak Merkezi’ni ziyaret etti; vatandaşlar ile bir araya geldi. Vali Ali Mantı ardından Master’lar (30 yaş üstü) Kayak Yarışmasında dereceye giren sporculara madalya verdi.

Hesarek Kayak Merkezi’nin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Vali Ali Mantı gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Yine yaşlısından gencine birçok hemşerimiz ve il dışından gelen vatandaşlarımız var. Gönüllerince bir gün geçiriyorlar. Burada her türlü imkanlar kendilerine hazırlanmış. Ayrıca bugün kayak yarışmasında farklı kategorilerde derece alan sporcularımıza ödüllerini verdik. Bizi mutlu eden şey, kayağa 7’den 70’ olan ilgidir. İnsanlarımız son derece mutlu. Aileleri ile birlikte uzaklara gitmeden, yakın bir noktaya, kayak merkezine gelerek güzel anlar geçiriyorlar” dedi.
Vali Ali Mantı’ya ziyaretlerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan da eşlik etti.

Hesarek Kayak Tesisi’ne her geçen gün ilgilini arttığını, yarışma ve etkinliklerinde bu doğrultuda artarak devam edeceğini söyledi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...