Erengül Balkan’ın şiir kitabı çıktı
Bingöllü yazar Erengül Balkan, çocukluğundan beri ilgi duyduğu ve lise yıllarından beri hayalini kurduğu şiir kitabını çıkardı.
1618 defa okunmuş - 03 Mart 2018 - Cumartesi 09:56

20 Temmuz 1972’de Bingöl Ilıcalar'da doğan ve Bingöl Lisesi’nden mezun olan Erengül Balkan, “Şiir yazma tutkusu okuma yazmayı öğrendiğimden bu yana var olan bir sevdamdır” diyor.

Balkan, kitabını, “Günümüzün koşullarında ulaşabileceğim okura savaş,açlık,işsizlik,yoksulluk, insanların, toplumun bozukluğu gibi karartan bir kitap yerine yaşanmış sevgi hikayelerinden derlenmiş şiirler sunmak istedim.Çok güzel seven, çok güzel bekleyen, çok güzel özleyen gönüllerin sesini yazıya döktüm.Umuyorum o hissi okurun kalbine düşürebilmişimdir.En önemliside ben şiiri sanatsal görürüm. Şiir sanatsal olmalı.O yüzdende şiirlerimde bana özgü karışık bir teknik kullandım. Şiirin içinde Türkü,Şiirin içinde eski tarz Osmanlıca,Şiirin içinde başka şiir ve hatta şiirin içinde gölge oyunu Hacivat-Karagöz var.Mantık ve Kalp gibi... Şiirlerimde memleketimden bir kelime bulabilirsiniz.Örneğin murat kelimesi murat nehridir aslında. Karda Gül İzleri derin bir hasrettir.Kitabım lise yıllarımın hayallidir. Ama gerçekleşen kitap ise bütün sınıf arkadaşlarıma dostluğumuzun ithafıdır” şeklinde anlatıyor. Erengül Balkan’ın ‘Karda Gül İzleri’ adlı kitabında 40 şiir yer alıyor.

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...