15 İSİM AK PARTİ’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
24 Haziran 2018 seçimleri için Bingöl’de 15 isim, Ak Parti'den milletvekili aday adayı olduklarını açıkladı. Adaylığını açıklayan isimler arasında Ankara’da kritik yerlerde görev yapan bürokratların olması dikkat çekti.
4316 defa okunmuş - 27 Nisan 2018 - Cuma 12:28

AYDIN POLAT ADAYLIK İÇİN İSTİFA ETTİ

Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Aydın Polat, 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Daha önce Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da danışmanlığını yapan ve bugün görevinden istifa eden Polat’ın, yarın AK Parti Bingöl milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağı öğrenildi.

CEMAL EĞİN AK PARTİ’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İşadamı Cemal Eğin’in AK Partiden Aday Adayı olduğu bildirildi.
Birlik ve beraberlik mesajı veren Eğin, “Ben bu şehre gönlümü koydum. Destek sizden, hizmet benden” dedi. Hizmet için Bingöl’e geldiğini ifade eden Eğin: “Bu yolda Bingöl için Ankara ile memleketim arasında hizmet taşıyan kargo uçağı gibi olmak istiyorum. Milletvekili olup bu işin sadece makamında değil, asıl vazife olan kendimi hizmete adamaktır. Bir işadamı olarak yola çıkıp hizmet ettiğim memleketime, şimdide sizlerin onayı ile milletvekili olarak devam etmek istiyorum.” Eğin, 1968 Yılında Bingöl’ün Kiğı ilçenin Payamlı köyünde doğdu.

EMRULLAH BUYANKARA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ak Parti Bingöl Eski Gençlik Kolları Başkanı ve Ak Parti Bingöl İl Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Buyankara’da Ak Parti Bingöl aday adaylığını açıkladı.

Buyankara, yaptığı açıklamada, “24 Haziran Genel seçimlerinde, Ak Parti Bingöl Milletvekilliği aday adaylığı için yürütmekte olduğum Ak Parti Bingöl İl yönetim kurulu üyeliği görevinden bu gün itibariyle istifa ettim. Sürecin tüm aday adaylarımıza hayırlı olması ve sonuç itibariyle Bingöl’ümüz ve ülkemiz için hayırlı bir neticeyle noktalanmasını diler, tüm hemşerilerime saygılarımı sunarım” dedi. 

EŞREF TAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bingöl Eski Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş Ak Parti Bingöl Milletvekili aday adaylığını açıkladı. 24. Dönem Bingöl Milletvekilliği yapan Prof. Dr. Eşref Taş Ak Parti Bingöl 24 Haziran 2018 şeçimleri için Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

HİKMET DENGEŞİK ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

Bingöl'ün tanınan bürokratlarından Hikmet Dengeşik istifa etti.Yıllarca yaptığı Kaymakamlık görevinden sonra İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, İstanbul Vali yardımcılığı ve İstanbul Adalar Kaymakamlığı yapan Dengeşik, AK Parti'den Bingöl Milletvekili aday adaylığı için Adalar Kaymakamlığı görevinden istifa etti.

 

MAHMUT SÖNMEZ, AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI

Bingöl Eski Milletvekili Mahmut Sönmez, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) aday adayı olduğunu açıkladı. 1986 ve 1995 yılları arasında iki dönem Bingöl milletvekilliği yapan Sönmez, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde aday adayı olduğunu açıkladı. 
MAHMUT SAİTOĞLU AK PARTİ'DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Uzman Doktor Mahmut Saitoğlu, 24 Haziran 2018 Seçimlerinde AK Parti'den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.. 1989 yılında kazandığı Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini gece çalışıp, gündüz eğitimine devam ederek 1995 yılında Tıp doktoru olarak mezun oldu. Bingöl'de 7 yıl doktorluk ve idarecilik yaptı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kliniğinden 2006 yılında uzmanlığını aldı. Çok iyi düzeyde Zazaca, ve orta düzeyde İngilizce bilen Saitoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

MARUF OKYAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TRT 1. Hukuk Müşaviri Av. Maruf Okuyan AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Dün sabah saatlerinde görevinden istifa eden TRT 1. Hukuk Müşavirliği görevinde istifa eden Av. Maruf Okuyan AK Parti'den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu.

2001 yılında kurulan AK Partinin Bingöl İl Teşkilatı kurucu üyesi olduğunu hatırlatan Okuyan, “Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Başkanı olarak görev yapmanın onurunu yaşadım. Dönemin zor şartlarında arkadaşlarımızla birlikte büyük bir gayret ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu 2002 yılında yapılan ilk seçimde ilimizdeki üç milletvekilliğini de alarak önemli ve büyük bir başarı elde ettik. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Bingöl’ümüzden aday adayı oldum. Halkımızın ve Parti Teşkilatımızın kıymetli mensuplarının desteklerini bekliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

NİYAZİ ÇAVUŞOĞLU ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Solhan eski Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu’nun AK Partiden Aday Adayı olduğunu açıkladı. 2004 yılında DYP’den Solhan Belediye başkanı seçildi. DYP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde Meclis’e girmemesine tepki olarak bir gün sonra istifa ederek 2008 yılında AK partiye katıldı. 2009 yılında yapılan seçimlerde AK partiden Solhan Belediye başkanı seçilerek 2014 yılına kadar görevini sürdürdü. Çavuşoğlu, 1964 Yılında Solhan ilçesinde doğdu.

 

İSTİFA EDEN ORHAN BUĞRAHAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Orhan Buğrahan, görevinden istifa ederek Bingöl Ak Parti Milletvekilliği adaylığı için müracaatta bulunduğunu açıkladı. Haziran seçimlerinin Ortadoğu’yu şekillendireceğini söyleyen Buğrahan, “24 Haziran 2018'de yapılacak ve tüm Orta Doğu'yu şekillendirecek 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti Milletvekilliği adaylığı için müracaatta bulundum. Bingöl kamuoyunun da şahit olduğu siyasi, sosyal ve ekonomik ahlakıma güvenerek 15 Temmuz gecesi başta olmak üzere en kritik zamanlarda ülkeme, şehrime, partime liderim Recep Tayyip ERDOĞAN 'a olan bağlılığımı referans göstererek yola çıkıyorum. Tedbir ve tevekkül bizden takdir Allah'tandır” dedi.

YAKUP SÜNGÜ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SGK Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü’de adaylık için  görevinden istifa eden isimlerden oldu.  Yakup Süngü, 24 Haziran 2018 seçimleri için Ak Parti Bingöl Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Süngü, 2011 yılında itibaren SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanlığı görevini yürüttü. İngilizce bilen Süngü, evli ve iki çocuk babasıdır.

SAĞLIK MÜSTEŞAR YARDIMCISI, ADAYLIK İÇİN İSTİFA ETTİ

Sağlık Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Zeki Korkutata, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Korkutata "Türkiye'ye karşı yürütülmek istenilen kirli oyunlara karşı Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında dimdik durmak ve bu haklı davada sorumluluk alan bir nefer olmak için Ak Parti'den Bingöl milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Rabbim bizi mahcup etmesin." dedi.

RAMAZAN TOKUŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevimden istifa eden Av. Ramazan Tokuş Ak Parti Bingöl Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Tokuş, yaptığı açıklamada, “24 Haziran 2018'de yapılacak olan ve gerek Başkanlık Sistemi gerekse de Yeni Türkiye'nin şekilleneceği, 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde değerli hemşerilerime daha güzel hizmetlerde bulunmak amacıyla Bingöl Ak Parti milletvekili aday adaylığı için Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. 
Kurulduğu günden bugüne değin gönül verdiğim ve hiçbir surette vazgeçmeden; dilimle, kalemimle, gönlümle ve 15 Temmuz'da bir saniye bile düşünmeden hayatımı ortaya koyarak, başımla mücadele ederek hizmet verdiğim bu yolda, ülkeme, Bingöl'e, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a, davamız olan Ak Parti'ye ve özellikle oyunların büyüyerek oynandığı bu süreçte Milletvekili olarak hizmet vermek arzusuyla Ak Parti Bingöl Milletvekili aday adayı olma kararı vermiş bulunmaktayım. Rabbim bizleri davamızda ve mücadelemizde mahcup etmesin” dedi.

 

 

YILMAZ SEVEN AK PARTİ’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ak Parti Eski Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti milletvekilliği aday adayı olacağını duyurdu. 1983 yılı, Bingöl Genç İlçesine bağlı Şehitköy nüfusuna kayıtlı olup, ilk ve orta öğrenimini yine doğduğu Genç ilçesinde tamamladı. 2002 yılında girdiği İstanbul Hukuk Fakültesinde 2006 yılında üstün başarıyla tamamlayarak mezun olan SEVEN, 1 yıllık avukatlık stajını kendi memleketi olan Bingöl’de tamamladı. Stajını tamamlanmasının hemen ardından Bingöl Barosu'na kaydını yaptırdı ve 2008 yılından itibaren Bingöl Barosu’na bağlı Serbest Avukat olarak çalışmakta.

 

ZİYA SÖZEN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, genel seçimlerde memleketi Bingöl’den milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusu yaptı.
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, 24 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimlerde memleketi Bingöl’den milletvekili aday adayı olmak için başvuru dilekçesini AK Parti’ye sundu. 

Sözen yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın yanında bir dava arkadaşı ve partimizin gönüllü bir neferi olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Hakkımızda verilecek kararın ve 24 Haziran seçimlerinin ülkemize, milletimize ve devletimize hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

MAHFUZ GÜLER ADAY

Eski Bingöl Milletvekillerinden Mahfuz Güler de adaylığını açıkladı

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...